پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

«حمایت از سران فتنه» در مراسم هفته دولت در یزد

درگیری لفظی در مراسم هفته دولت در یزد! به نام شهدا،به کام فتنه گران


علی رغم شعار دولت تدبیر مبنی بر «همدلی دولت با مردم» همواره شاهد تحرکاتی هستیم که شکاف بین مسئولین و مردم را بیشترمی‌کند و مسئولین در راستای نگاه جناحی_سیاسی خود بر خلاف نظر مردم تحرکاتی را انجام می‌دهند تا هر چه بیشتر بر توخالی و تبلیغاتی بودن شعارهای خود را آشکار سازند.

به گزارش یزدامــــروز به نقل از عصرسیاست،  مراسم بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر و گرامی داشت هفته دولت در یزد با حاشیه های پر رنگ تز متن همراه بود.

در این مراسم که با حضور مسئولین ارشد استان و مسئولین ادارات و مردم برگزار شد معاون بین الملل تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در سخنان خود با حمایت قاطع از عملکرد دولت، به حمایت ضمنی از سران فتنه پرداخت.

محمد مقدم در سخان خود با اشاره به رأفت اسلامی برای آزادی سران فتنه دعا کرد که این سخنان باعث اعتراضات شدید مردمی شد و بسیاری از حضار به سخنان مغرضانه وی اعتراض کردند که این اعتراضات مجلس را به هم ریخت.

این سخنران هفته دولت در حالی در سخنان خود به حمایت از سران فتنه پرداخت که حکم حصر سران فتنه قانونی بوده و سخنگوی قوه قضائیه بارها بر قانونی بودن آن تاکید کرده است اما مسئولین دولت تدبیر که بارها بر ضرورت قانونگرایی تاکید کردند در برابر این گاف سخنران سکوت کرده‌اند.(لینک کامل خبر)

ریاست دولت تدبیر نیز در اظهارات خود در همدان،  قانون را بالاتر از همه دانسته و تصریح کرده هیچ کس و نهادی بالاتر از قانون وجود ندارد.(لینک کامل خبر)

از نکات قابل تامل در این مراسم سکوت مسئولین ارشد استان در برابر نقض مکرر قانون توسط سخنران آن هم تنها پس از گذشت چند روز از تاکیدات روحانی مبنی بر قانونگرایی بود که این مسئولین در برابر سخنان مغرض، با سکوت معنادار خود مهر تاییدی بر آن زدند.

 مردم ولایتمدار یزد با اعتراضات خود به سخنان منافقانه سخنران واکنش نشان داده که به تشنج در مراسم انجامید و مدعوین برای فرار از خشم مردم سخنران را از محل خارج کردند.

جای تامل است که چرا مسئولین ارشد استان و مسئولین دعوت کننده سخنران، با وجود اطلاع از جو حاکم و سوابق حمایت از فتنه گران و مخالفت مردم، برای مراسم هفته دولت چنین شخص مغرضی را دعوت کرده‌اند که این اقدام به هیچ روی بر اساس شعار همدلی دولت و ملت نبوده و شکاف بین مسئولین استان و مردم یزد را نشان داد.

علی رغم شعار دولت تدبیر در مبنی بر «دولت همدل با مردم» همواره شاهد تحرکاتی هستیم که شکاف بین  مسئولین و مردم را بیشترمی‌کند و مسئولین در راستای نگاه جناحی_سیاسی خود بر خلاف نظر مردم تحرکاتی را انجام می‌دهند تا هر چه بیشتر بر توخالی و تبلیغاتی بودن شعارهای خود را آشکار سازند و این جز تلاش برای حاشیه سازی نیست.


آخرین اخبار آخرین اخبار