پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون جدبدسیمای استان یزد:

در برنامه سازی و جذب مخاطب بسیار ضعیف هستیم/علت مخالفت باساخت برنامه هایی نظیر «خوشا شیراز»


معاون جدبدسیمای استان یزدگفت: بنده از اوایل ماه جاری این پست را بر عهده گرفتم و هنوز تسلطی بر سیمای استان ندارم اما آنگونه که از قبل، سیمای استان یزد را رصد کرده ام متوجه مشکلات آن شده وقبول دارم که در برنامه سازی و جذب مخاطب بسیار ضعیف هستیم.

به گزارش خبرنگار یزد امـــروز؛ عصرامروز مدیرکل و معاونان صدا وسیمای مرکز یزد به مناسبت روز خبرنگار با اصحاب رسانه استان دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار دکتر پهلوانیان گفت: بنده قرار نبود در جمع شما همکاران عزیز حاضر شوم اما به دلیل احترامی که برای شما قائلم و جهت عرض ادب خدمت شما رسیدم

دکتر پهلوانیان خطاب به خبرنگاران گفت: معاونین سیما و صدای مرکز یزد که به تازگی به جمع ما اضافه شده اند در خدمت شما خواهند بود .

درادامه  این دیدار ابتدا معاون جدید سیمای مرکز یزد با اذعان به نقش حمایتی رسانه ملی از دیگر رسانه ها گفت: صدا و سیمای مراکز استان ها به عنوان پدر رسانه های استان باید همواره نقش حمایتی خود را ایفا کرده و از سطح تعاملی بالایی با آن ها برخوردار باشد.

جبرائیل نجفی ادامه داد: بنده از اوایل ماه جاری این پست را بر عهده گرفتم و هنوز تسلطی بر سیمای استان ندارم اما آنگونه که از قبل، سیمای استان یزد را رصد کرده ام متوجه مشکلات آن شده وقبول دارم که در برنامه سازی و جذب مخاطب بسیار ضعیف هستیم.

نجفی مهمترین مشکل سیمای استان را نداشتن رنگ ولعاب وگرافیک دانست و افزود: شبکه حرفه ای نیاز به نگاه حرفه ای دارد و تا نگاه حرفه ای نباشد زیرساخت ها فراهم نخواهد شد.

وی زیرساخت های فنی سیمای یزد را ناکافی توصیف کرد و اظهار داشت: درست است که ما از نظر فنی و برنامه سازی در رقابت با شبکه های همجوار نظیر فارس و اصفهان حرفی برای گفتن نداریم اما استان یزد یک امتیاز بزرگ نسبت به سایر استان ها داشته و آن بومی بودن عوامل و پشتوانه غنی فرهنگ یزدی است.

معاون جدید سیمای مرکز یزد در بخش دیگری از سخنانش گفت: مردم ایران یزد را استانی کویری و بدون تنوع اقلیمی قلمداد می کنند در حالی که همین استان کویری دارای جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیار زیبایی بوده که تاکنون معرفی نشده اند.

نجفی در ادامه ایجاد دغدغه در برنامه سازان سیما را اولویت اصلی این معاونت عنوان کرد و گفت:قطعاً زمانی که برنامه سازان دغدغه مند باشند خودشان به دنبال ساخت برنامه های قویتری خواهند رفت و این معاونت در همین راستا درحال تدارک برگزاری دوره هایی بدین منظور است.

وی با اشاره به این مطلب که متاسفانه به علت بی توجهی در گذشته امروز با کمبود مجری در برنامه ها و به ویژه مجری کودک مواجه ایم خاطر نشان کرد: افق دید صدا وسیمای مرکز یزد حرکت به سمت خودکفایی و بهره مندی از توانایی افراد بومی بوده و بدین جهت  با ساخت برنامه هایی نظیر خوشا شیراز مخالفیم چرا که ساخت چنین برنامه هایی اصولی و ریشه دار نبوده و سیمای استان را غنی نخواهد ساخت.

نجفی از پخش سریال یزدی «دلها و دست ها»در آینده نزدیک در یکی از شبکه های کشوری خبرداد و گفت: همچنین پس از ایام ماه محرم سری جدید برنامه کودک را در سیمای استان یه روی آنتن خواهیم برد.

معاون جدید سیمای مرکز یزد در پایان ابراز امیدواری کرد با نیاز شناسی مخاطبان و ساخت مجموعه های تلویزیونی مناسب تر در دیدارهای آینده حرف های زیادی برای مطرح کردن با شما خبرنگاران عزیز داشته باشیم.


آخرین اخبار آخرین اخبار