پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون فرهنگی اوقاف یزد:

در سال جاری 1550نفر در طرح آرامش یهاری شرکت کردند/عدم وجود متولی خاص در حوزه قرآنی


معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد در خصوص استقبال از طرح آرامش بهاری گفت:امسال تعداد 1550 نفر در کلاس‌ها شرکت کرده که 700 نفراز خواهران و 850 نفراز برادران بوده‌اند.

به گزارش خبرنگار یزدرسا؛ معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان یزد در حاشیه نشست خبری مدیرکل این اداره کل استقبال مردم از طرح آرامش بهاری را بسیار خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: امسال تعداد 1550 نفر در کلاس‌ها شرکت کرده که 700 نفراز خواهران و 850 نفراز برادران بوده‌اند.

حجت‌الاسلام محمود میر جلیلی برگزاری 64 جلسه ترتیل و تفسیر قرآن کریم با حضور قاریان برجسته مصری و ایرانی را از دیگر اقدامات فرهنگی این اداره کل عنوان کرد.

میر جلیلی با اشاره به اینکه وقفیات درگذر زمان و بنا بر شرایط روز جامعه تغییر می‌کند خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی مهم‌ترین وقفیانی که در استان نیازمند آن هستیم وقف در حوزه حمایت از قاریان قرآنی، ایجاد اقتصاد پایدار جهت امامزادگان و بقاع متبرکه، حمایت از حوزه‌های علمیه، مساجد و مسائل خیریه نظیر ازدواج، مسکن و اشتغال جوانان و حمایت از اقشار کم درامد است.

وی در خصوص اقدامات اوقاف درزمینهٔ حمایت از قاریان قرآنی هم اظهار داشت: متأسفانه به دلیل عدم وجود متولی خاص در حوزه قرآنی و پراکندگی بودجه نمی‌توان حمایت مناسبی از قاریان قرآنی داشت.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان افزود: در حال حاضر نزدیک به 40 ارگان در کشور اقدام به برگزاری مسابقات قرآنی می‌کنند که بعضاً از کیفیت و کمیت بالایی برخوردار نیست و اگر در این زمینه تدبیری اتخاذ شود تا بودجه مسابقات در یک ارگان تجمیع شود می‌توان اقدامات شایسته‌ای در برگزاری مسابقات و حمایت از قاریان انجام داد.

وی درباره اقدامات این اداره کل در خصوص شهید حاج حسن دانش هم گفت: ایشان از بدنه اوقاف بود و ما در زمان حیاتش تلاش کردیم هر آنچه در توان داریم برای حمایت از وی به کار ببندیم و پس از شهادت ایشان هم تمام تلاش خود را برای حمایت از خانواده آن شهید عزیز به کارخواهیم بست.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار