محتوا محتوا

رتبه 9 کنکور ریاضی:


دانش آموزی یزدی رتبه 9 کنکور ریاضی گفت: انسان در هرکاری تلاش و پشتکار داشته باشد موفق خواهد بود و مهمترین رمز موفقیت خودم نیز تلاش و پشتکار بود.

به گزارش خبرنگار یزدرسا، کنکور سراسری بر نظام آموزشی ایران به گونه‌ای سایه گسترانده که شیوه آموزش و همچنین درس خواندن دانش آموزان را تحت تأثیر قرار داده است، در واقع اصطلاح «کنکوری درس خواندن» در سال های متوسطه دوم در میان دانش آموزان رواج می یابد.

موفقیت کسب رتبه های تک رقمی در کنکور سراسری به گونه ای مهم و خوشحال کننده است که معمولا هر سال رتبه های تک رقمی با توجه به دشواری های این آزمون، تیتر یک خبر رسانه ها را به خود اختصاص می دهند.

رتبه های تک رقمی کنکور بدون نگرانی از پُرشدن صندلی های دانشگاه‌ها می توانند در هر رشته و دانشگاهی مشغول تحصیل شوند و حتی در مواقعی نیز دانش خود را در اختیار سایر دانش آموزان قرار دهند.

با تمام موافقان و مخالفان، کنکور هر ساله در زمان معین خود برگزار می شود، این آزمون امسال هم در روزهای ۱۳ و ۱۴ تیرماه با حضور حدود یک میلیون و ۱۱۹ هزار داوطلب برگزار شد.

سازمان سنجش آموزش کشور دیروز ۱۵ مردادماه  ۱۵ نفر برگزیده کنکور سراسری سال ۹۸ در رشته های مختلف را اعلام کرد. «مهران منتظر» دانش آموز مدرسه استعدادهای درخشان و نوجوانان تفتی است که توانست رتبه 9 رشته ریاضی را بدست آورد.

مهران منتظر، در رابطه با موفقیت خود در کنکور اذعان داشت:  پدر و مادر در فراهم کردن شرایط تحصیل و آرامشم بسیار نقش مهمی داشتند.

وی ادامه داد: من شش سال اول تحصیل خود را در دبستان شهید رجایی تفت درس تحصیل کردم و دوره متوسطه اول و متوسطه دوم را در دبیرستان استعدادهای درخشان شهید صدوقی یزد گذارندم.

این دانش آموز تفتی گفت: پدر و مادر من در ابتدا اصرار داشتند تا رشته تجربی را انتخاب و در این رشته تحصیل کنم اما  من به اصرار و علاقه خودم به رشته ریاضی رفتم و پدر و مادر من کسب رتبه تک رقمی کنکور را شرط تحصیل در رشته ریاضی گذاشتند.

منتظر، تصریح کرد: دست پدر و مادرم را می بوسم که هرچه خواستم دراختیارم گذاشتند و هر آنچه کتاب های کمک آموزشی می خواستم هرچند هزینه زیادی داشت ولی برایم تهیه و فضای خانه را برایم آرام کردند و دید و بازدیدهای خود را کنار گذاشتند.

وی افزود: روزانه بین 5 تا 6 ساعت مطالعه داشتم و در روزهای تعطیل ساعت مطالعه ام به 9 تا 11 ساعت می رسید.

وی در رابطه با شرکت در کلاس های آموزشی اظهار داشت: در هیچ کدام از کلاس آموزشی موسسات شرکت نمی کردم ولی در دو کنکور آزمایشی شرکت کرده و به مشاوره رفتم.

این جوان تفتی گفت: انسان در هرکاری تلاش و پشتکار داشته باشد موفق خواهد بود و مهمترین رمز موفقیت خودم نیز تلاش و پشتکار بود.

وی ادامه داد: همه تلاش خود را گذاشته بودم تا رتبه تک رقمی بیاورم اما در کنکور آزمایشی که در خرداد ماه برگزار شد رتبه ام 13 شد که واقعا نابود شدم و رویای چندساله ام در حال خراب شدن بود ولی جا نخوردم و به تلاش و پشتکارم ادامه دادم و توانستم رتبه نهم را کسب کنم.

منتظر، درصدهای خود در دروس مختلف را ادبیات 78 درصد، عربی89، معارف 100، زبان 94.7، ریاضی 95.8، فیریک 97.1 و شیمی 92.4 بیان کرد.

انتهای پیام/م*


آخرین اخبار آخرین اخبار