پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد خبر داد

دستگیری کارچاق‌کن با بیش از 470 میلیون ریال کلاهبرداری


رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: با همکاری یک مالباخته با حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد یک خانواده که با دعوی اعمال نفوذ در دستگاه قضایی از افراد دارای پرونده کلاهبرداری می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش یزدرسا، غلامعلی دهشیری اظهار داشت: فرد دستگیر شده که دانش‌آموخته رشته حقوق از یکی از دانشگاه‌های کشور است به واسطه آشنایی با اصطلاحات قضایی و حقوق و داشتن روابط عمومی بالا سوژه‌های خود را پیدا و ترفندهای مختلف و وعده و عیدهای واهی مبالغی را از آنان می‌گرفت.

وی با اشاره به اینکه در زمینه کلاهبرداری‌های این فرد، همسر و پسر خانواده نیز مشارکت فعال داشته‌اند، افزود: همسر و پسر فرد دستگیر شده در جلب اعتماد و یا در تنگنا قرار دادن افراد مستأصل نقش داشته‌اند و حتی مبالغی نیز به حساب آنان واریز شده است.

دهشیری تصریح کرد: کارچاق‌کن دستگیر شده با به خاطر سپردن نام قضات محاکم یزد دعوی آشنایی با آنها را داشته و از هر یک از سوژه‌های خود به فراخور شرایط و موقعیت، مبالغی را گرفته است.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: پس از تکمیل مراحل اولیه تحقیق از افراد مالباخته با هماهنگی مقام قضایی، منزل نامبرده مورد بازرسی قرار گرفت و از آن تعداد زیادی اوراق قضایی شامل نامه‌های پزشکی قانون، قرار تأمین خواسته، دادنامه، برگ دادخواست به دیوان عدالت اداری و تعداد زیادی اسناد قضایی و اوراق شناسایی کشف و ضبط شد.

وی از برخورد جدی و قاطع با اینگونه متهمان خبر داد و خاطرنشان کرد: کسی که با سوء استفاده از سادگی و حسن نیت افراد موجب سلب اعتماد مردم به دستگاه قضایی شود باید با اشد مجازات قانونی روبرو شود تا درس عبرتی برای سایرین قرار گیرد.

دهشیری، عامل اصلی رواج اینگونه کلاهبرداری‌ها را سادگی و اعتماد بی‌جای مردم به افراد مدعی نفوذ در سیستم قضایی قلمداد کرد و ابراز داشت: مردم نباید به صرف یک ادعا و قول‌های واهی افراد سودجو و فرصت‌طلب به آنها اعتماد کنند و روند رسیدگی به پرونده خود را که در یک چارچوب قانونی است با حاشیه روبرو سازند.

وی تصریح کرد: هرگونه پرداخت وجه در دستگاه قضایی، شماره حساب‌هایی مشخص را اعم از خزانه و یا حساب دادگستری دارد و هرگونه واریز وجه به نام افراد باید با استعلام و هماهنگی مقام‌های قضایی باشد.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار