پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

ماموستا ملا سردار شمامی:

دست آمریکا و انگلیس در پشت پرده حوادث و درگیری‌های بین امت اسلامی نمایان است/ امیدواریم شاهد اتحاد فراگیر بین شیعه و سنی باشیم


ماموستا ملا سردار شمامی، یکی از برادران اهل سنت ساکن شهرستان بانه، گفت: در ایران حاکمیت، سیاست خوبی در پیش گرفته و به دور از آشوب و برخورد سلبی جامعه را اداره می‌کند. امیدواریم سایر ممالک از این حرکت، سرمشق بگیرند تا شاهد اتحاد فراگیر بین شیعه و سنی باشیم.

به گزارش یزد امــــــــــــــروز به نقل از عصر فرهنگ، به مناسب میلاد پر خیر و برکت پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی (ص) و هفته وحدت، گفتگویی با ماموستا ملا سردار شمامی، امام جماعت مسجد حاج ویسی، یکی از برادران اهل سنت ساکن شهرستان بانه انجام دادیم.

 

سردار شمامی، گفت: وحدت یک اصل پذیرفته شده عقلی و انسانی است که همه آرزوی آن را دارند. خداوند هم در سوره آل عمران با ذکر «قُلْ يَا أَهْلَ الْكِتَابِ تَعَالَوْاْ إِلَى كَلَمَةٍ سَوَاء بَيْنَنَا وَبَيْنَكُمْ» به این مهم امر می‌کند.

 

امام جماعت مسجد حاج ویسی، با اشاره به اقدامات غرب برای ایجاد تفرقه بین امت اسلامی، تاکید کرد: دست آمریکا و انگلیس در پشت پرده حوادث و درگیری‌های بین امت اسلامی نمایان است. استعمارگران همواره به اختلاف دامن می‌زنند تا شیعه و سنی هیچ‌گاه به اتحاد نرسند.

 

وی افزود: از طرف دیگر خود ما هم هیچ اقدام عملی برای حفظ وحدت نداشته‌ایم. امروز هر کس فقط می‌خواهد دیدگاه خود را به کرسی بنشاند. خب غرب و کفر هم طبیعی است که از این فعالیت‌ها حمایت کنند. متأسفانه کلمه وحدت برای این استفاده می‌شود که دیدگاهی به عرصه وجود بیاید و بقیه دیدگاه‌ها را کنار بگذارد.

 

امام جماعت مسجد حاج ویسی، افزود: در عصری قرار گرفته‌ایم که تفکراتی مثل داعش، برخاسته از اراده کفر و اختلافات بین شیعه و سنی شکل گرفته است و می‌خواهند تفرقه به حدی برسد که جامعه نتواند پیشرفت کند. اگر درست عمل شود و در تمامی ممالک اسلامی که شیعه و سنی قرار دارند، حکومت‌ها درست عمل کنند قادر خواهند بود جامعه را در آرامش هدایت کنند.

 

شمامی تاکید کرد: بحمدالله، الان در ایران حاکمیت، سیاست خوبی در پیش گرفته و به دور از آشوب و برخورد سلبی جامعه را اداره می‌کند. امیدواریم سایر ممالک از این حرکت، سرمشق بگیرند تا شاهد اتحاد فراگیر بین شیعه و سنی باشیم.

 

ماموستا شمامی، در پایان خاطر نشان کرد: پیشنهاد می‌کنم علمای اهل سنت و شیعه به حوزه‌های هم دیگر راه پیدا کنند و کرسی داشته باشند تا هر کدام فقه خود را برای یکدیگر تبیین کنند، زیرا نقاط اشتراک بین این دو مذهب، به حدی زیاد است که می‌توانند با چنین کاری تمامی نقشه‌ها و دسیسه‌های کفر را خنثی کنند.


آخرین اخبار آخرین اخبار