پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

آیت الله ناصری:

دشمنان فرهنگ ما را به گونه ای تغییر دادند که خودشان نیز از آن تعجب می کنند/فعالیت شرکت‌های امریکایی در کشور، مصداق نفوذ اقتصادی دشمن


امام جمعه یزد فعالیت و وجود شرکت‌های امریکایی در کشور را مصداق نفوذ اقتصادی دشمن نام برد و گفت: باید جلوی فعالیت این شرکت‌ها گرفته شود،

به گزارش یزدامروز به نقل از یزد آوا، آیت الله محمد رضا ناصری در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره  به هفته کتاب و کتاب خوانی گفت: متأسفانه مطالعه کتاب یکی از مسائلی است که به آن توجه نمی‌شود و جای کتاب و کتابخوانی در جامعه خالی است.

وی با بیان اینکه دشمنان این نظام و انقلاب از همان اوایل درصدد بودند تا مردم را از دین و علم جدا کنند، ادامه داد: متأسفانه گردش پول برای خرید کتاب بسیار کمتر از گردش پول و خرید وسایل آرایشی است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه دشمنان فرهنگ ما را به گونه ای تغییر دادند که خودشان نیز از آن تعجب می کنند، افزود: گردش پول برای لوازم آرایشی 14 تا 15 میلیارد دلار است اما فروش کتاب در کشور به 10 میلیارد تومان هم نمی رسد یعنی مصرف لوازم آرایشی تقریبا 4 هزار برابر خرید کتاب است و کتاب در سبد خرید ما جایی ندارد.

امام جمعه یزد با بیان اینکه کتاب انسان را با تاریخ، مسائل دینی، اعتقادی و غیره آشنا می کند، به والدین توصیه کرد: باید خودتان به مطالعه کتاب اهمیت بدهید و فرزندان خود را نیز به آن تشویق کنید.

آیت الله ناصری با اشاره به تلاش دشمن برای نفوذ سیاسی، اقتصادی، فرهگی و غیره در ایران گفت: دشمن در صدد است تا با نفوذ در کشور غیرت دینی و احساس مسئولیت در برابر دیگر مسلمانان و استقلال و پیشرفت ما را بگیرد و ما را محتاج خود کند.

وی فعالیت و وجود شرکت‌های امریکایی در کشور را مصداق نفوذ اقتصادی دشمن نام برد و گفت: باید جلوی فعالیت  این شرکت‌ها گرفته شود، یکی از این رستوران‌های امریکایی در ایران که در استان‌ها شعبه زده است؛ مرغ، سوخاری می کند مگر ما مرغ پز در ایران کم داریم که این شرکت‌ها بخواهند اینجا فعالیت کنند.

امام جمعه یزد با تأکید بر اینکه امریکا قابل اعتماد نیست، ادامه داد: نزدیکتر از عربستان به امریکا وجود ندارد اما امریکایی‌ها چون دیدند که این کشور ذخیره خوبی دارد پول و نفت آن‌ها را می‌گیرند و عرب ها را به جان هم اندازند تا آنها در دنیا نه پول، نه اتحاد و نه حرفی برای گفتن داشته باشند.

وی تأکید کرد: مردم و مسئولان ما باید چشم خود را باز کنند و با تبعیت از ولایت فقیه به فرامین ایشان که الهام گرفته شده از روحیات خدایی است موجب خودکفایی کشور در همه زمینه ها شوند.

آیت الله ناصری در بخش دیگری از سخنان خود ضمن سفارش به تقوا خاطرنشان کرد: توطئه دشمنان ما این است که قدرت تشخیص حق از باطل را از ما بگیرند و باطل را در مقابل چشمان ما خوب جلوه دهند و حق را از میان بردارند بنابراین باید تقوای الهی پیشه کنیم تا قدرت تشخیص حق از باطل را داشته باشیم.

وی با اشاره به وجود فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی تصریح کرد: ئشمن با سرگرم کردن خانواده‌ها به این فضاها آنها را اسیر لایه های مسموم آن می‌کند و انها را به سمت سبک زندگی غربی سوق می دهد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به تأکیدات خداوند در قرآن به اهمیت تربیت فرزندان و توجه به نماز ، یکی از راه های فرار از آسیب‌های فضی مجازی را اهمیت دادن به نماز عنوان کرد و ادامه داد: باید فضای خانواده را هر چه بیشتر معنوی کرد و در مقابل فتنه ها و توطئه‌های دشمنان قدم به قدم سبک زندگی اسلامی را به فرزندان بیاموزیم تا بتوانیم در مقابل هجوم دشمن مقاومت کنیم.

آخرین اخبار آخرین اخبار