پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه بخش مرکزی یزد:

دشمنان 30 ساله ایران،متهمان ردیف اول جنایات نیجریه/4خواسته اجتماع اعتراض آمیز طلاب یزدی


امام جمعه حومه شرقی یزد درجات شهدای نیجریه را رفیع دانست و گفت: ما طلاب و حوزویان حوزه علمیه استان یزد از همینجا هماهنگی و همراهی خود را با مردم مظلوم نیجریه را بیان و اعلام می کنیم پیوسته در این زمینه با مردم شیعه متعهد و ولایی این کشور تا پای جان و وخون خود ایستاده ایم.

به گزارش یزدامروزبه نقل از حوزه  علمیه استان یزد، حجت الاسلام سید کاظم مدرسی بعد از نماز ظهر و عصر امروز در اجتماع اعتراض آمیز طلاب  که در خصوص محکومیت کشتار وحشیانه شیعیان نیجریه در مدرسه علمیه امام خمینی (ره) یزد برگزار شد با اشاره به روایاتی که در تشریح شرایط آخر الزمان اظهار داشت: با تمام مزمت هایی که نسبت به مردم و شرایط آخرالزمان در روایات نقل شده است روایاتی مزیتی نیز در این زمینه وجود دارد.

 

سه روايات تامل برانگیز در مدح مردمان آخرالزمان

امام جمعه بخش مرکزی یزد افزود: رواياتي تامل برانگیزی در مدح مردم آخرالزمان است، به گونه ای که پيغمبر اكرم (صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم)روزى در جمعى از اصحاب خود دو بار فرمودند: «خداوندا! برادران مرا به من بنمايان(توفیق دیدار با آن ها را نصیبم کن). اصحاب عرض كردند: يا رسول اللَّه! مگر ما برادران شما نيستيم؟ فرمود: نه! شما اصحاب من مي باشيد، برادران من مردمى در آخر الزمان هستند كه به من ايمان مى‏ آورند، با اين كه مرا نديده ‏اند. ثابت ماندن يكى از آنها بر دين خود، از صاف كردن درخت خاردار (قتاد) با دست در شب ظلمانى، دشوارتر است. و يا مانند كسى است كه پاره ‏اى از آتش چوب درخت «غضا» را در دست نگاه دارد. آنها چراغ هاى شب تار مي باشند، پروردگار آنان را از هر فتنه تيره و تارى نجات مي دهد.»

نائب رئیس شورای اداری حوزه علمیه استان یزد با بیان اینکه روایت دیگری درخصوص مردم آخرالزمان از امام صادق(علیه السّلام) وجود دارد که انسان را به شگفتی وا می دارد، گفت: امام صادق(علیه السّلام) با این درجه رفیع می فرمایند: « حقوق شیعیان آخر الزمان ما بر گردن ما بیشتر است از حقوق ما بر گردن شیعیان».

شیعیان امروز مصداق مسلمانان بشارت دهنده پیامبر(ص)
استاد حوزه علمیه استان یزد ادامه داد: در روایت دیگری که در مدح مردم آخرالزمان از طرف پیامبر اکرم(صلّی الله علیه و آله و سلّم) نقل شده است که حضرت به اصحابش فرمودند: «به زودى گروهى بعد از شما مى آيند كه يك نفر از آنان اجر 50 نفر از شما (صحابه) را دارد». اصحاب گفتند: «يا رسول الله! ما با تو در بدر و احد و حنين شركت داشتيم و قرآن در ميان ما نازل شد». پيامبر خدا(صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرمودند: «در آخرالزمان مصائبی بر آن ها وارد می شود که اگر بر شما وارد مى شد آن را تحمل نمی کردید و مانند صبر آنان صبر نمى كرديد لذا اجر آن ها از 50 صحابه بیشتر است».

اتصال به اهل بیت و جمهوری اسلامی جرم شیعیان عالم
وی تحت فشار قرار گرفتن شیعیان در سراسر عالم را مصداق بارز این روایت پیامبر دانست و ادامه داد: تخریب حسینیه پیامبر در نیجریه و تمام سختی هایی که شیعیان این کشور و دیگر شیعیان در سراسر عالم می کشند به واسطه اتصالشان به اهل بیت و برکت انقلاب اسلامی است.

 

معرفی اسلام ناب و ایجاد بلوک سوم در روابط بین الملل دو هنر امام/ اسلام متحجرانه و سکولار دو لبه ی یک قیچی
حجت الاسلام و المسلمین مدرسی خطاب به طلاب با بیان اینکه یکی از وظایف خطیر طلاب توجه به این ارزش های انقلاب اسلامی است گفت: دو هنر امام(ره) باعث شده است که ما امروز نسبت به ارزش های اسلامی در سراسر عالم توجه ویژه داشته باشیم، در واقع ما قبل از اسلام دو نوع اسلام داشتیم یکی اسلام متحجرانه و دیگری اسلام سکولار، که اسلام متحجرانه اسلام منهای عمل، انزواطلبی، در خودفرورفتن، تسلیم نسبت به وضع موجود است که یک جلوه آن در عربستان و یک جلوه آن در گوشه گیری ها بود و اسلام دوم اسلام سکولار است که می گفت کاری به سیاست نداشته باشید.

وی اضافه کرد: هر دو اسلام متحجرانه و سکولار دو لبه ی یک قیچی برای نابودی اسلام ناب محمدی بودند اما هنر امام این بود که قیام و در کنار این دو اسلام تقلبی اسلام واقعی را به دنیا معرفی کند.

امام جمعه حومه شرقی یزد خاطرنشان کرد: دومین هنر امام راحل(ره) این بود که دو بلوک موجود در جهان آن روز(بلوک سلطه گر و بلوک سلطه پذیر) را تبدیل به سه بلوک کردند و آن بلوک سلطه ستیز بود که نظام اسلامی هم بر این مبنا پایه گذاری شد.
نائب رئیس شورای اداری حوزه علمیه استان یزد پایه و اساس نهضت امام را اسلام ناب و راهبرد سلطه ستیزی را راهبرد قرار دادند، اذعان داشت: با این حرکت امام مردم جهان متوجه شدند که اسلام دیگری داریم که هم بانشاط و زنده و هم حاضر در صحنه باچاچوب های روایی و قرآنی است که نه سلطه گر است و نه سلطه پذیر بلکه سلطه ستیز است بنابراین مردم در گوشه گوشه جهان به آن جذب شدند.

حجت الاسلام و المسلمین مدرسی اصل لاتظلمون و لاتظلمون را اصل اساسی قانون اسای ما دانست و ادامه داد: این روایت از اسلام درکنار معرفی اسلام ناب محمدی برای مردم جهان بسیار جذاب بود.


شیعیان نیجریه نتیجه همت روحانیت خط امام با پشتبانی مردم است
وی گفت: اگر کشور نیجریه و دیگر کشورهای آفریقایی را بررسی کنیم می بینیم که قبل از انقلاب این کشور با جمعیت محدودی از شیعه روبه رو بود اما امروز به برکت انقلاب اسلامی و همت روحانیت و ارزش هایی که توسط حوزه های علمیه با پشتیبانی مردم مومن و انقلابی و متدین ترویج می شود ده ها میلیون فقط در آفریقا شیعه داریم که قبل از انقلاب شاید به تعداد انگشتان دست هم شیعه در این کشورها نداشتیم که همه اینها به واسطه فکر، راه امام و تداوم این عمل توسط مقام معظم رهبری بوده است.


از 70 کشور دنیا در حوزه علمیه قم طلبه داریم/احداث حوزه در 30 کشور دنیا
امام جمعه حومه شرقی یزد گفت: امام(ره) مرکز بزرگ اسلامی و جامعه المصطفی را راه انداختند و بعد از امام راحل(ره)، مقام معظم رهبری این مراکز را توسعه، ترویج وتقویت دادند به گونه ای که امروز از 70 کشور دنیا در حوزه علمیه قم طلبه داریم و در بیش از 30 کشور دنیا توسط اساتید تربیت شده در حوزه علمیه قم حوزه تشکیل و افراد زیادی را تربیت کرده اند ک ههه اینها از برکات حوزه های علمیه است.


کجایند آن کسانیکه می گویند حوزه چکار کرده است/ شیعیان نیجریه پاسخی به منتقدان حوزه
حجت الاسلام و المسلمین مدرسی گفت: کجایند ببینند آن کسانیکه می گویند حوزه در خود چه حرکتی را دارد تا این حرکت بزرگ را به نظاره بنشینند که نمونه بارز آن مسلمانان نیجریه هستند.


زکزاکی مردی ساده و بی آلایش
وی عنوان کرد: شیخ زکزاکی که الان در بند ارتش نیجریه گرفتار شده است دو دهه در حوزه علمیه قم و در نیجریه کشوری که مرکز کشورهای آفریقایی است و 170 میلیون جمعیت دارد مشغول به تبلیغ می شود و بدون اینکه هزینه و فشاری برای جمهوری اسلامی تحمیل کند با یک زندگی ساده و بی آلایش عده زیادی را به مکتب اهل بیت گرایش می دهد.

امام جمعه حومه شرقی یزد گفت: در حج زمانیکه شیخ زکزاکی را دیدم با وجود اینکه 10 میلیون نفر را در کشورش مسلمان کرده بود ایشان را فردی ساده و بی آلایش دیدم که خیلی راحت رفت و آمد می کرند و حتی  زمانیکه چند سال پیش فردی به ایشان گفته بود شما تاکنون 10 میلیون نفر را شیعه کرده اید ایشان با تواضع گفته بودند 7 میلیون نفر تاکنون شیعه شده اند و هنوز به 10 میلیون نفر نرسیده است.

 

جمعیت میلیونی نیجریه در اربعین یک حرکت حوزوی بود
وی 10 میلیون نفر شیعه شدن توسط ایشان و همچنین برگزاری تجمع میلیونی اربعین توسط ایشان را یک هنر دانست و گفت: جمع آوری میلیون ها نفر در اربعین نیجریه یک حرکت حوزوی و افتخاری برای حوزه ها است که با اندک بزاعت بیشترین خدمت را انجام می دهند.4 خواسته اجتماع اعتراض آمیز طلاب یزدی
حجت الاسلام والمسلمین درخصوص 4 خواسته اجتماع اعتراض آمیز طلاب یزدی در محکومیت کشتار وحشیانه شیعیان نیجریه که دستگاه وزارت امورخارجه و دیگر سازمان های بین المللی مدعی حقوق بشری باید پیگیری کنند، گفت: درخواست اول روحانیت یزد این است که کمیته‌ حقیقت‌یاب برای بررسی وضعیت پدید آمده نیجریه تشکیل و مشخص شود این حادثه از کجا سرچشمه می گیرد در واقع باید مشخص شود این جنایت را حکومت نیجریه با ارتش خود انجام داده است یا توسط بوکوحرام گروهک وحشی ‌تروریستی این کشور انجام شده است.

وی درخصوص دومین درخواست طلاب یزد گفت: ما خواستار آزادی هرچه سریع تر علامه شیخ زکزاکی و بازگشت ایشان به کار و پست و مأموریت خویش هستیم.
حجت الاسلام و المسلمین مدرسی بیان کرد: سومین درخواست حوزه علمیه استان یزد به وضعیت مسلمانان نیجریه هرچه سریع تر رسیدگی و فشارهای امنیتی از مردم این کشور برداشته شود زیرا بسیاری از آن ها یا بر روی تخت بیمارستان ها یا در منازل مجروح هستند و وضعیت مناسبی را ندارند.

امام جمعه حومه شرقی یزد در خصوص چهارمین و آخرین خواسته معترضین به این جنایات تاکید کرد: مسببان این جریان باید به اشد مجازات برسند.

 

دشمنان 30ساله ایران، متهمان ردیف اول جنایات نیجریه
وی که این بخش از سخنانش به شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل همراه بود تصریح کرد: ما مسببان و متهمان اصلی جنایات نیجریه را ارتش این کشور و دیگر گروه های تکفیری و تروریستی این کشور نمی دانیم و باید انگشت اتهام خود را به ریشه اصلی این جنایات بگیریم که درواقع در مقابل اسلام اصیل بعد از انقلاب صف آرایی کرده و تاکنون صف خود را حفظ کرده اند، یعنی استکبار جهانی که در ر|أس آن ها آمریکا و فرزند نامشروعش اسرائیل است.

 

تا پای جان با شیعیان نیجریه هستیم
وی درجات شهدای نیجریه را رفیع دانست و خاطرنشان کرد: ما طلاب و حوزویان حوزه علمیه استان یزد از همینجا هماهنگی و همراهی خود را با مردم مظلوم نیجریه بیان و اعلام  می کنیم پیوسته در این زمینه با مردم شیعه متعهد و ولایی این کشور تا پای جان و وخون خود ایستاده ایم.
انتهای پیام/ع


آخرین اخبار آخرین اخبار