پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

آیت‌الله ناصری در مراسم معارفه مدیر کل صدا و سیمای یزد:

دشمن «مرزها» را رها کرده و به «مغزها» روی آورده/ رسانه در روح و عمق جان انسان ها رخنه کرده است


نماینده ولی فقیه در استان در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل صدا و سیمای مرکز یزد، اعلام کرد: امروز رسانه در روح و عمق جان انسان ها رخنه کرده است.اینجاست که تکلیف رسانه ها و روحانیت و همه کسانی که در زمینه فرهنگی فعالیت دارند سنگین می شود.

به گزارش یزدامـــــروزبه نقل از عصر فرهنگ، صبح امروز مراسم تودیع و معارفه مدیر کل جدید صدا و سیمای استان یزد در استودیو همایش های این سازمان برگزار شد.

 

آیت الله ناصری، در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات مدیر قبلی این سازمان، گفت: صدا و سیما یک مرکز پرورش و به تعبیر امام راحل یک دانشگاه است. ولی امروز از دانشگاه هم فراتر رفته و به یک جایگاه سازندگی تبدیل شده است.

 

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: صدا و سیما امروز به لحاظ اثر گذاری در جامعه حساسیت بسیار بالایی دارد.

 

خطیب جمعه یزد، اظهار داشت: در گذشته تنها به انتشار و پخش اخبار اکتفا می شد اما امروزه تماشای تلویزیون چندین ساعت وقت انسان ها را می گیرد، چرا که نگاه به جایگاه رسانه و کارکردهای آن در دنیا تغییر کرده است.

 

آیت الله ناصری با اشاره به اینکه دیگر دوران لشکرکشی و جنگ های فیزیکی تمام شده، افزود: شاید در گذشته لشکر کشی می شد ولی به علت مخارج و هزینه های سنگین اقتصادی و معنوی، دشمن امروز مرزها را کنار گذاشته و مغز ها را تسخیر می کنند و با برنامه ریزی مخاطبان را به سوی مسیر دلخواه سوق می دهد.

 

ناصری، تاکید کرد: در گذشته از رادیو و تلویزیون چیزهای عادی می خواستیم ولی الان مساله فراتر رفته و رسانه در روح و عمق جان انسان ها رخنه کرده است. دشمن از سنین کودکی برای این رخنه زمینه سازی کرده است.  اینجاست که تکلیف رسانه ها و روحانیت و همه کسانی که در زمینه فرهنگی فعالیت دارند سنگین می شود.

 

وی، خاطر نشان کرد: انقلاب ما بر مبنای اصلاح جامعه پایه ریزی شده است بنابراین دشمن برای هدف قرار دادن انقلاب، همین اعتقادات را هدف گرفته است. مکتب پیامبران و اولیا بر مبنای وجود خدا و قوانین الهی در جامعه استوار است و دشمن حذف خدا را خواستار است و در این راه تمام تلاش خود را به کار می بندد.

 

آیت الله ناصری، افزود: دشمن می خواهد جوانان ما خدا و هدف زندگی را نشناسند و به مسائل مادی سرگرم باشند و به این طریق جامعه را از تکاپو بیاندازد.

 

خطیب جمعه یزد با ابراز تاسف از نفوذ فرهنگ غلط غربی در بین جوانان، اظهار داشت: امروز متاسفانه رسانه های منحط چنان بنیاد اعتقادی نسل جوان را کمرنگ کرده اند که نسل جوان به جای پناه بردن به دامان خانواده از حیوانات مدد می جوید.

 

وی ابراز امیدواری کرد: انشاالله مدیر کل جدید صدا و سیمای استان یزد، که بر فرهنگ استان اشراف کامل دارد بتواند سنن و آداب و رسوم گذشتگان را در رسانه ملی برای نسل جوان بازگو کند. همچنین امیدواریم دکتر پهلوانیان در زمینه بازتاب دارالعباده بودن یزد و معرفی یزد به عنوان حسینیه ایران دنباله رو مدیر کل سابق باشد.

آخرین اخبار آخرین اخبار