پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

آیت‌الله مدرسی‌:

دشمن امروز به دنبال تغییر اعتقادات مردم است


عضو فقهای شورای نگهبان گفت: دشمن با حمله های نظامی و اقتصادی، آنچنان که می خواسته، نتوانسته به اهداف خود برسد لذا اکنون در فکر تغییر اعتقادات مردم است و می خواهد اسلامی را که مطابق واقع نیست بر افکار مردم تحمیل کند.

به گزارش یزدامروز، مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد به همراه معاونان و کارمندان و در ادامه جلسات اخلاق کارکنان مدیریت حوزه علمیه خواهران، با آیت الله محمد رضا مدرسی یزدی از فقهای شورای نگهبان دیدار کرد.

آیت الله مدرسی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این دیدار و تقدیر و تشکر از زحمات مدیر و کارمندان حوزه علمیه خواهران یزد ، اظهارکرد: بحمد الله خداوند متعال به برکت این انقلاب ، توفیق عظیمی در ابعاد مختلف دینی، فرهنگی ، اخلاقی، نظامی ، سیاسی و... به ملت ما عطا کرد و باید خداوند را بر این نعمت شاکر باشیم؛ در زمان های گذشته برای خواهران تعلیم و تعلّم محدود بود و اکنون در میان خواهران طلبه، افراد فهیم، دانشمند و خطیب هستند که می توانند قدم های زیادی در اعتلای فرهنگ دینی در بین جامعه بانوان بردارند.

عضو فقهاء شورای نگهبان در ادامه سخنانش با اشاره به پیشرفت مراکز علمی ایران افزود: دشمن در این زمینه ساکت ننشسته و با مشاهده این پیشرفت ها بر توطئه ها و فتنه های خود می افزاید و این امر، مسئولیت افرادی را که بر این مسائل آگاه هستند، سنگین تر می کند. باید با هوشیاری و آگاهی عمل کرد. باید اسلام را به خوبی فهمید و آیات و روایات را بر اساس روش و منطق خودش بررسی کرد .

وی با بیان نقشه های دشمن مبنی بر تضعیف اعتقادات مردم تصریح کرد: دشمن با حمله های نظامی و اقتصادی، آنچنان که می خواسته، نتوانسته به اهداف خود برسد لذا اکنون در فکر تغییر اعتقادات مردم است و می خواهد اسلامی را که مطابق واقع نیست بر افکار مردم تحمیل کند. آنها می خواهند کسی مسلمان حقیقی نباشد،حالا داعشی ، وهابی ، کمونیست یا هرگرایش دیگری داشته باشد، از نظر آن ها خطری ندارد ؛ ما اگر بخواهیم با این دشمنی ها مقابله کنیم باید حوزه های علمیه با تمام ظرفیت ، فعالیت و روز به روز گسترش پیدا کنند و امروز با شنیدن گزارش پیشرفت حوزه علمیه خواهران، امید انسان مضاعف می شود.

آیت الله مدرسی تاکید کرد: در حوزه علمیه خواهران، به اجرای طرح های معمولی و عادی اکتفا نکنید و در نحوه آموزش و پژوهش نوآوری داشته و نسبت به کار جمعی و گروهی غافل نباشید؛ به ویژه در زمینه کار پژوهشی ، گرچه کار پژوهشی فردی خوب و مفید است اما فرد باید بسیار توانمند باشد و از آن جا که نباید کار متوقف شود و امکانات کارهای گروهی افزایش پیدا کرده و طلاب می توانند با برنامه ریزی منظم، همکاری خوبی با هم داشته باشند و کارهای علمی گروهی از مصادیق حقیقی «تعاونوا علی البرّ و التقوی» است.

آیت الله مدرسی یزدی، با بیان اینکه مسائل سیاسی باید با ظرافت در حوزه های علمیه بیان شود ، افزود: سیاست در حوزه های علمیه نباید مقطعی باشد و لازم است احکام دینی و اخلاق اسلامی به عموم مردم و با زبان مردم انتقال داده شود و مسائل سیاسی و به ویژه ولایت فقیه با ادلّه برای مردم بیان شود.

گفتنی است در ابتدای این نشست «حجت الاسلام و المسلمین محمد کارگر شورکی» مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد به بیان فلسفه برگزاری این دیدار در دو محور، اطلاع رسانی پیرامون عملکرد حوزه علمیه خواهران استان در همه ابعاد آن و بهره مندی از ارشادات، مواعظ و نقطه نظرات آیت الله مدرسی پرداخت.

وی سپس مطالبی در خصوص فعالیت معاونت های مختلف مدیریت حوزه علمیه خواهران بیان و آمار عملکرد سال 1396 در بخش ، فرهنگی، آموزش و پژوهش ارائه داد و گزارشی از میزان رشد و پیشرفت حوزه علمیه خواهران استان یزد در عرصه های تبلیغ و اعزام مبلغ ، آمار پذیرش و شرکت در جشنواره های پژوهشی بیان کرد.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار