پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه بخش مرکزی یزد:

دشمن درمذاکرات هسته‌ای به انشقاق دولت وملت چشم دوخته/ لزوم تدبیرجدی درزمینه احیای امربه معروف ونهی ازمنکر


امام جمعه بخش مرکزی یزد معرفی نهادهای غیرمذهبی در شهر به عنوان نهادهای برتر و مقدم بر نهادهای مذهبی در پوسترها و مراکزی چون کتابخانه‌ها را مورد انتقاد قرار داد و تصریح کرد: چاپ و نشر نمادهایی که با مذهب سازگاری ندارد زیبنده دارالعباده نیست و مردم انتظار دارند مسئولان فرهنگی این اقدامات ضد فرهنگی برخی نهادها، تشکل‌ها وگروه‌های ضد دین مبین اسلام را کنترل کنند.

به گزارش یزد رسا به نقل از یزد آوا، حجت الاسلام سید محمد کاظم مدرسی در خطبه‌های اولین نماز جمعه بخش مرکزی یزد در سال 94 در جمع نمازگزاران روستای ملاباشی با اشاره به سالروز قیام مردم یزد در دهم فروردین ماه سال 57 و گرامی داشت یاد شهدای این روز گفت: مردم یزد که  که در همه عرصه‌های در حمایت از انقلاب اسلامی خوش درخشیدند در این روز به دعوت بزرگان خاصه شهدی محراب در مسجد حظیره اجتماع کردند و در راه مبارزه با رژیم طاغوت جانفشانی کردند.

 

وی با اشاره به همت بلند مردم در حمایت از نظام اسلامیو بیداری آن‌ها افزود: دقیقا بعد از گذشت یک سال از این واقعه همه پرسی طی دو روز در کشور صورت گرفت و مردم ایران در 12 فرودین سال 58 با حمایت از اسلام و مردم سالاری دینی به جمهوری اسلامی رأی دادند و  این روز از جانب امام(ره) به عنوان روز جمهور اسلامی نامگذاری شد.

 

امام جمعه بخش مرکزی با اشاره به نامگذاری امسال با نام «دولت و ملت، همدلی وهمزبانی» از سوی مقام معظم رهبری یادآور شد: ایشان بیش از بیست سال است که در آغاز هر سال عنوانی را به عنوان شعار و محور سال قرار می‌دهند.

 

حجت الاسلام مدرسی با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری و نقشه شوم دشمنان در  جداسازی مردم از نظام و تفرقه بین ملت افزود: مقام معظم رهبری با توجه به دید وسیعی که نسبت به حوادث داخلی و بیرونی کشور دارند، امسال را به این نام نامگذاری کردند.

 

وی با بیان اینکه دشمن در زمینه مذاکرات هسته‌ای به انشقاق دولت و ملت ایران چشم دوخته، اتحاد و وحدت کلمه در مقابل دشمنان را یکی دیگر از محورهای مدنظر رهبری در نامگذاری سال عنوان کرد و گفت: آنچه ما به عنوان بنیه جمهوری اسلامی نیاز داریم،  اتحاد و انسجام در مقابل دشمن است.

 

این خطیب برجسته استان توجه به لوازم تحقق شعار «دولت وملت، همدلی و همزبانی» مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد:  ملت وفاداری خود را نسبت به نظام اسلامی و اعتبار دولت‌ها به ملت درک کرده‌اند و دولتی‌ها نیز باید در این عرصه خوش بدرخشند و از آنچه که مردم به عنوان سرمایه ملی از آن یاد می‌کنند، پاسداری کنند و در عرصه‌های مختلف اقتصادی و سیاسی با مردم با صداقت و یکرنگی رفتار کنند.

 

حجت الاسلام مدرسی سخنان جامع و فرانگر مقام معظم رهبری در حرم رضوی را یادآور شد و مهم‌ترین چالش کشور را اقتصاد دانست و تأکید کرد: امروز دشمن در عرصه اقتصادی با ما در کارزار است و باید به  اقتصاد شکل درونی دهیم و به نیروهای داخلی متکی باشیم و بدانیم اگر کشوری بخواهد استقلال خود را حفظ کند، نباید از نظر اقتصادی به کشورهای بیگانه وابسته باشد.

 

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در استفاده از کارگران بومی خاطر نشان کرد: استفاده از کارگران بومی که صراحتا مورد تأکید رهبری است به نفع فرهنگ، اقتصاد، اشتغال و دین و امنیت ماست که تولیدکنندگان در بحث کار و اشتغال باید این نکته را مورد توجه جدی خود قرار دهند.

 

این استاد برجسته حوزه علمیه ضمن تقدیر از حفظ حرمت ایام فاطمیه در ایام عید، از ضعف در بحث ارزش‌های اسلامی و عدم اجرای امر به معروف و نهی از منکر انتقاد و تصریح کرد: برخی بانوان با پوشش‌های نامناسب در جامعه ظاهر می‌شوند که این بدحجابی می‌تواند عامل خطرناکی برای انقلاب اسلامی باشد.

 

حجت الاسلام مدرسی حضور بانوان با پوشش نامناسب را ناشی از سهل انگاری برخی مسئولین، عدم کارکرد نواحی فرهنگی، تعطیل شدن امر به معروف و نهی از منکر  و گوش دادن به ماهواره‌ها دانست و تأکید کرد: مسئولان در دستگاه‌های مربوطه ، حوزه‌ها ی علمیه و نهادهای دلسوز در این زمینه باید تدبیری جدی بیندیشند.

 

وی همچنین معرفی نهادهای غیرمذهبی در شهر به عنوان نهادهای برتر و مقدم بر نهادهای مذهبی در پوسترها و مراکزی چون کتابخانه‌ها را مورد انتقاد قرار داد و تصریح کرد: چاپ و نشر نمادهایی که با مذهب سازگاری  ندارد زیبنده دارالعباده نیست و مردم انتظار دارند مسئولان فرهنگی این اقدامات ضد فرهنگی برخی نهادها، تشکل‌ها وگروه‌های ضد دین مبین اسلام  را کنترل کنند.

انتهای پیام/ع

آخرین اخبار آخرین اخبار