پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نماینده تام الاختیار کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروی مسلح:

دلواپسان قانونمدار،وقتی شهدا با سن «غیرقانونی» به جبهه می رفتند کجا بودند؟/ «اموات» خواندن شهدا جز توهین به شهدا نیست


دبیر ستاد تشیع شهدا گمنام با بیان اینکه «اموات» خواندن شهدا جز توهین به شهدا نیست گفت:دلواپسان قانونمدار وقتی شهدا با سن «غیرقانونی» به جبهه می رفتند کجا بودند؟

دبیر ستاد تشیع شهدا گمنام در میدان شهدا (امیرچقماق) یزد در گفتگو با خبرنگاریزد امـــــــــروز؛، تشییع شهدای گمنام در میدان امیر چخماق را بزرگترین پاسداشت میراث فرهنگی استان یزد دانس و اظهار داشت: تدفین شهدا در میدان تاریخی امیر چخماق یزد نماد معرفی فرهنگ دارالعباده برای عموم مردم دنیا است.

فرهنگ شهادت متمایز از میراث فرهنگی مردم یزد نیست 

علی حسن پور با اشاره به اینکه  فرهنگ جهاد و شهادت چیز متمایزی از میراث فرهنگی مردم یزد نیست افزود: چه خوب که مجموعه میراث فرهنگی دارالعباده نیز در کنار مجموعه تاریخی شهر یزد به تصویر کشیده شود.


جانشین رئیس سازمان بسیج اصناف کشور با بیان اینکه جای خالی فرهنگ جهاد و شهادت به شدت در میان یادگاری های تاریخی و فرهنگی مردم یزد احساس می شود بیان کرد: اگرچه گردشگران داخلی و خارجی از تمامی نقاط با ورود به این شهر بنای تاریخی نظاره می کنند و شیرینی های یزدی را می چشند اما با این اقدام همه دنیا عمق فرهنگ جهاد و شهادت مردم یزد را درک می کنند.

وی با انتقاد از بهانه های پوچ و واهی برخی از مدیران اجرایی استان در سنگ اندازی بر این کار فرهنگی مذهبی  ادامه داد: گویا برخی از مدیران هنوز گرفتار آئین نامه ها و قوانین هیئت زبیران زمان طاغوت هستند به گونه ای که شهدا را اموات می پندارند!

«اموات» خواندن شهدا جز توهین به شهدا نیست/اجماع عمومی در تدفین شهدا

نماینده تام الاختیار کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروی مسلح مقایسه شهدا با اموات را توهین به پیکر پاک شهدا تلقی و خاطر نشان کرد: متاسفانه مسئولین امروز گرفتار آین نامه ها ی طاغوت شدند و بهتر است با فهم اینکه شهدا اموات نیستند مانع این امر نشوند.


وی  با اشاره به ایراد در خصوص وقف بودن میدان امیرچخماق گفت: رضایت مقام معظم رهبری با حکمی الهی و ولاییشان در انجام این مهم، تمام آیئن نامه های را ملغی می کند و رضایت کتبی متولی موقوفه امیر چخماق یزد،  تاییدیه شورای شهر و همچنین طومار کسبه و بازریان یزدی نیز در این امر مهم  بیانگر اجماع عمومی در تشییع پیکر شهدا است.

وقتی بهانه واهی برخی مسئولان دلایلشان را یکی پس ازدیگری نقض می کند!


حسن پور  با بیان اینکه برخی با این بهانه  که حفاری باعث تخریب لایه های باستانی می شود همواره مانع تراشی می کنند تصریح کرد:  آیا  حفر یک متر زمین در فاصله بیش از بیست متری از مناره های تکیه امیرچخماق لایه باستانی را بیشتر تخریب می کند یا آبنما و حوضی که در مجاورت این میدان تاریخی ایجاد شده است.


وی تاکید کرد: برخی مسئولین استان حتی با ادعای خود مبنی بر اینکه لازم است برخی از گوشه های میدان امیرچخماق را گود برداری شود  نیز دلیل قبلی خود را نقض کرده اند!

دبیر ستاد تشیع شهدا گمنام در میدان امیرچقماق یزد با بیان اینکه به بهانه جویی برخی که تدفین شهدا در بنای ثبت شده ملی را، غیر قانونی می پندارند  یاد آور شد: تدفین پیکر مطهر شهدا در تپه های هزارساله اقبالیه و کاروان سرای شاه عباسی قزوین و اخیرا در میدان تاریخی ارگ تهران که ثبت جهانی است گویای قانونی بودن این اقدام فرهنگی است.

وی با بیان اینکه  اینگونه افراد اجرای این اقدام فرهنگی  را با مجازات اسلامی  همراه می دانند تاکید کرد: پس در این صورت اگر کسی قراراست مجازات شود باید مسئولین میراث فرهنگی استانی را مجازات کنند موجبات کلنگ زنی تدفین شهدا در کاروان سرای شاه عباسی قزوین و غیره را فراهم کرده اند!

مسئولین نباید برای شهدا قانون را علم کنند/ دلواپسان قانونمدار وقتی شهدا با سن «غیرقانونی» به جبهه می رفتند کجا بودند؟

وی با اشاره به اینکه برخی در توهین خواندن تشیع  پیکر شهدا در مکان تاریخی دچار تضاد شدند گفت: باید دید تشییع پیکر پاک شهدا بی حرمتی است یا مانع تراشی و  تاخیر دو ساله در این کار؟ برخی از  مسئولین ارشد استان این اقدام ر انوعی وهن به شهدا می دانند در صورتی که با کمال تعجب  با نامه کتبی خواستار تدفین شهدا در پارک کوهستان ومیدان نعل اسبی یزد را دارند!! جای سؤال دارد که تشییع شهدای بزرگوار در میدان شهدا وتکیه امیر چخماق توهین است یا در پارک و میدان نعل اسبی؟!

 

وی با تاکید بر اینکه مسئولین  نباید برای شهدا قانون علم کنند گفت: باید از کسانی که به بهانه قانون مانع تراشی می کنند پرسید چرا کسی وقتی فرزندان ایران با سن کمتر از 18 سال به جبهه ی حق علیه باطل شتافتند کسی از سن قانونی سئوال نکرد؟ و امروز با پشت میز نشینی قانون را برای شهدا علم می کنید؟

وی تصمیم  تدفین پیکر پاک شهدا را معیار بصیرت دانست گفت: همان‌طور که حماسه بزرگ 9 دی یک معیار و بصیرت برای مسئولین کشور بود امروز نیز تدفین شهدای گمنام در این میدان امیر چخماق بصیرت برای مسئولین استان تلقی می شود.


وی در پایان گفت: امیدوارم مسئولین در این آزمون بصیرت سربلند بیرون بیایند چراکه مردم همانند 9 دی برای ادای احترام به شهدا درصحنه ایستاند.

 

آخرین اخبار آخرین اخبار