پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد:

دهه فجر،بهترین فرصت برای آشنا ساختن نسل جوان با آرمان های امام راحل(ره) وانقلاب است/دهه مبارک فجر،دهه عنایت ویژه خدا به ملت بزرگ ایران


نماینده ولی فقیه و امام جمه یزد،در جمع اعضای ستاد بزرگداشت سی و شمشین سال انقلاب،ایام الله دهه مبارک فجر را یک ایام الله واقعی نامید و اظهار داشت: گرامیداشت دهه مبارک فجر سنت بسیار حسنه ای است اما مهمتر از برپایی جشن، این دهه بهترین فرصت برای آشنا ساختن نسل جوان با آرمان ها و اهداف امام راحل(ره) وانقلاب است.

به گزارش خبرنگار یزد امــــــروز؛ نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد در جمع اعضای ستاد بزرگداشت سی و شمشین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، دهه فجر را دهه عنایت ویژه خدا به ملت بزرگ ایران دانست وافزود: اگر عنایت ولطف ویژه خداوند منان به این ملت نبود، پیروزی انقلاب با وجود توطئه های فراوان در سال 57 محال و دور از دسترس بود.


آیت الله ناصری در ادامه اضافه کرد: در این سال با محاسبات عادی به نظر می رسید که پیروزی انقلاب، امکان پذیر نباشد اما توکل حضرت امام (ره) و لطف خداوند، 22 بهمن سال 57 را بهترین روزبرای ملت ایران قرارد اد.


امام جمعه یزد با ذکر خاطره ای از حضرت امام خمینی یاد آور شد: امام بارها می فرمود، انسان تنها باید به تکلیف عمل کند و بقیه امور را به خدا بسپارد.


آیت الله ناصری ادامه داد: در شب 21 بهمن ماه، رژیم شاه با اعلام حکومت نظامی و بمباران بیت حضرت امام  قصد سرنگونی انقلاب را کرده بود که با صدوریک اعلامیه از طرف امام، مبنی برشکسته شدن حکومت نظامی، کافی بود تا مردم به خیابان ها بیاییند، فرش پهن کرده، حکومت نظامی را شکسته و با خنثی سازی تمامی توطئه ها را رژیم منحوس ستم شاهی را سرنگون سازند.


نماینده ولی فقیه دراستان، ایام الله دهه مبارک فجررا یک ایام الله واقعی نامید و اظهار داشت: گرامیداشت دهه مبارک فجر سنت بسیار حسنه ای است اما مهمتر از برپایی جشن، این دهه بهترین فرصت برای آشنا ساختن نسل جوان با آرمان ها و اهداف امام راحل(ره) وانقلاب است.


خطیب جمعه یزد پیاده کردن حاکمیت خدا و دین در جامعه ، پایه گذاری حکومت بر اساس اصل ولایت فقیه وخدمت به مردم را ازآرمان های بنیانگذار انقلاب اسلامی برشمرد وافزود : امیوارم در این ایام، تنها به برگزاری جشن و پخش شربت و شیرینی اکتفا نشود.


وی از مسئولین استان خواست تا با دعوت از راویان دوران انقلاب در محافل عمومی و مساجد، مردم و به ویژه نسل جوان را با حال و هوای اول انقلاب آشنا سازند.


امام جمعه یزد انقلاب اسلامی ایران را ادامه دهنده راه انقلاب سیدالشهدا و واقعه کربلا عنوان کرد و بیان کرد: مهمترین دهه پس از دهه عاشورای سیدالشهدا، دهه فجر است چراکه این دهه، احیا کننده اسلام ناب و آرمان های حضرت امام حسین (ع) است .


وی در پایان با یادآور ساختن فضای اوایل انقلاب، مسئولان و مردم را به برابری، برادری و همدلی دعوت کرد و افزود: در اوایل انقلاب تنها منفعت مردم در راس امور قرار داشت و تمامی مسئولین با اتحاد و مسئولیت پذیری بالا در خدمت به نظام  مقدس اسلامی و ملت از همدیگر سبقت می گرفتند.


آخرین اخبار آخرین اخبار