پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیران دولتی حداقل در هفته دولت پاسخ دهند

دوران مسئولیت خود را چگونه گذراندید؟!


شاید با ترفندهایی مثل انحراف افکار عمومی و دستاوردسازی های بی پایه بتوان چند صباحی ذهن افکار عمومی را از اصل ماجرا منحرف کرد و هفته دولت را هم بدون ارائه عملکرد و آزردگی خاطر(؟!) گذراند اما فراموش نکنید انتخابات هم نزدیک است.

به گزارش یزد رسا؛ عصرفرهنگ نوشت: سه سال از شروع به کار دولت تدبیر گذشت. حالا که مشکلات صد روزه حل و فصل شده، برجام تمامی مشکلات بالاخص مشکل آب خوردن مردم را بر طرف کرده، تمام تحریم های ظالمانه در همان روز آغاز تعهدات برداشته شده و بانک های جهانی با آغاز برجام در روز تعطیل هزار ال سی افتتاح کرده و خلاصه فضای گشایش های پسابرجامی رسیده است، خوب است مسئولان یزدی هم به دستاوردهای خود در این دوران اشاره ای بکنند.
براستی دولت تدبیر در استان یزد چه دستاورد قابل ذکر و قابل لمسی دارد؟ مردم در این سال ها فقط وعده و وعید شنیده اند. روحانی در سفر خود به یزد وعده آوردن آب خلیج فارس را داد که دیگران آن را کلید زده بودند، کارخانه ای افتتاح کرد که سه ماهه تعطیل شد.
مسئولان یزدی هم در هفته دولت کتابی منتشر کردند، که جدا از غیر مستند بودن و بسنده کردن به توصیف اقدامات نظیر اهتمام، پرهیز، سرکشی و توجه مسئولین(؟!) نهایتاً استاندار هم مجبور شد به غیر واقعی بودن اندک آمار آن اذعان کند و با تکذیب آمار مربوط به شهرستان اردکان بگوید:« مدیران باید این هنر را داشته باشند که آنچه بیان می‌کنند، عملکرد واقعی باشد!» البته در این بین مسئولانی هم پیدا شدند که کمی مبتکرانه تر افتتاح یک سفره خانه سنتی را به نان دولت تمام کردند!
در این وضعیت مسئولان دو دستی ماجرای برگزاری کنسرت را چسبیده اند و از برگزاری کنسرتی با مخالفت تمامی علما و ائمه جمعه استان و مراسمی که به اعتراف شرکت کنندگان در آن بوی تعفن و گرمای هوا حاضران را آزار می داد و خواننده را مجبور کرد وضعیت را نا مناسب بخواند، به عنوان سر بلندی یاد کنند.
سومین سال دولت روحانی در حالی پایان پذیرفت که سرافکندگی عقد قردادهای محرمانه شامل FATF ، IPC، برجام و ...، عدم عمل به وعده ها، رسوایی فیش های نجومی و عدم توفیق استانداران دولت را در وضعیت بدی قرار داده است. مردمی که معتقدند ملاک تورم جیب خودشان است نه آمارهایی که در کارنامه رنگارنگ مدیران منتشر می شود، اکنون به خوبی دریافته اند که از وعده وعیدهای دولت آبی برایشان گرم نخواهد شد.
حقیقت این است که واردات بی رویه و تعطیلی ساخت و سازها علی الخصوص مسکن مهر، کارخانه های کاشی و سرامیک را تعطیل کرده است. حقیقت این است که کارگران بیکار شده اند و هر روز مجبور به تجمع و تحصن هستند. حتی اگر استاندار یزد تعطیلی کارخانجات کاشی را تکذیب کند!
گرانی، گوشت، مرغ، شکر و اخیراً آب و برق هم موضوع قابل انکاری نیست. حالا مسئولان یزد توضیح دهند چه اقدام ملموسی برای مردم انجام داده اند. مدیرانی که به هر بهانه ای حتی خودنمائی اعداد(؟!) عکسی از خود در اینستاگرام منتشر می کنند، حالا چرا در هفته دولت دستاوردهای واقعی را به معرض قضاوت فرندها و فالوئرهای خود نمی گذارند؟ فلسفه این شبکه های اجتماعی فقط خود نمائی است؟
البته امیدی به پاسخگوئی مدیران دولت امید نیست! همین که بعضی ها مانده اند و با افتتاح سفره خانه، تخریب دولت قبل و بحرانی جلوه دادن شرایط آن زمان ادای پاسخگوئی را در می آورند جای شکرش باقی است. بقیه برای فرار از پاسخگوئی دو هفته، دو هفته مرخصی می گیرند!
مدیران محترم دولت تدبیر! شاید با این ترفندها بتوان چند صباحی ذهن افکار عمومی را از اصل ماجرا منحرف کرد و هفته دولت را هم بدون ارائه عملکرد و آزردگی خاطر(؟!) گذراند اما فراموش نکنید انتخابات هم نزدیک است.

م. کمالی
 


آخرین اخبار آخرین اخبار