پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


دوران هشت ساله‌ی اصلاحات و انواع هجمه‌ها به مقدسات


از آنجایی که می‌دانستند نظام جمهوری‌اسلامی و ولایت فقیه هم الهام گرفته از جانفشانی‌های امام حسین(ع) است؛ هجمه‌های خود را سمت امام حسین علیه‌السلام و ائمه‌اطهار سوق دادند.

یزدامروز به نقل از عصرسیاست؛ يزيد سفاك هنگامي كه سر مبارك حضرت اباعبدالله (ع) را نزد وي بردند، اين‌گونه اظهارنظر کرد: «اي کاش پيران و بزرگان قبيله من که در جنگ بدر کشته شدند، در اين جا حاضر بودند و زاري کردن قبيله خزرج را مي‌ديدند. آن‌گاه از شادي، فرياد هلهله سر مي‌دادند سپس مي‌گفتند: اي يزيد دستت درد نکند. ما بزرگان آن‌ها را کشتيم و اين به تلافي کشته‌هايي است که در جنگ بدر داديم، تا سر به سر گرديد. قبيله هاشم حکومت را بازيچه نيل به مقاصد خود قرار دادند، و گرنه نه خبري از آسمان آمد و نه وحي نازل شد. من اگر از آل احمد انتقام نگيرم، از دودمان خندف نخواهم بود.»

این هم مطلبی است که 1300 سال بعد، روزنامه‌ی اصلاح‌طلب صبح امروز در رابطه با نهضت عاشورا را نوشت: «پیامبر در بدر و حنین و... شمشیر زد... اما آیا جنگ‌های جبهه حق علیه باطل پیامدهای ناخواسته یا آثار وضعی به دنبال ندارد؟... خشونت فرزند خشونت است و درخت خشونت میوه‌ای جز خشونت به بار نمی‌آورد. هیچ‌کس حق ندارد به صرف اینکه خود را حق و دیگران را باطل می‌داند، دست به خشونت بزند و در صدد نابودی مخالفان خود از طریق حذف فیزیکی برآید.» (روزنامه صبح امروز، 23 ارديبهشت 78)

دوران هشت ساله حاکمیت دولت اصلاحات بر کشور، دوران ترک‌تازی رسانه‌های ساختارشکن وابسته به دولت بود. کینه‌های رسانه‌های اصلاح‌طلب نه فقط علیه نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه بود، بلکه از آنجایی که می‌دانستند نظام جمهوری‌اسلامی و ولایت فقیه هم الهام گرفته از جانفشانی‌های امام حسین(ع) است؛ هجمه‌های خود را سمت امام حسین علیه‌السلام و ائمه‌اطهار سوق دادند و در دوران هشت ساله اصلاحات انواع اهانت‌ها و هجمه‌ها علیه مقدسات در روزنامه‌ها و نشریات اصلاح‌طلب صورت گرفت. آنچه در ادامه می‌آید، اشاره به تنها چند مورد از این هجمه‌ها است:  

«پیامبر و ائمه فقط در برهه ای از زمان صلاحیت مرجعیت داشته اند.» (هفته نامه راه نو، 3 مرداد 77، سال اول، شماره 12، ص 18)

«اعتقاد به عصمت، مدعایی معیوب و مخدوش است.» (هفته نامه توانا، 23 شهریور77، سال دوم، شماره 28، ص11)

«ولایت پیامبر بعد از او به کسی منتقل نشده است.» (ماهنامه کیان، بهمن 77)

«فرهنگ شهادت خشونت آفرین است.» (روزنامه نشاط، خرداد 78)

«اجرای حکم ارتداد با حقوق انسانی منافات دارد.» (روزنامه صبح امروز، 8 مهر 78، ص 2)

«حتی علیه خدا هم می‌توان تظاهرات کرد.» (روزنامه آفتاب، 2 شهريور 78)

«دوران مدرن، دوران حکومت و رهبری عقل است و دین باید به عرصه خصوصی بازگردد.» (هفته نامه راه نو، تیر 77)

«در نگرش صحیح به دین، مردم حق دارند همه مسئولین را به سئوال کشیده و از آن ها انتقاد کنند، حتی اگر آن مسئول پیامبر و امام معصوم باشد، بلکه به خود خدا هم می توان اعتراض کرد و او را فتنه گر نامید.» (روزنامه ایران، 24 تیر 79) 

انتای پیام/س*


آخرین اخبار آخرین اخبار