پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

انتقاد آیت‌الله یزدی از ارائه آمار غیرواقعی در هفته دولت؛

دولت از ذکر برخی «آمار و اطلاعات غیر واقعی» که پشتوانه علمی ندارد! پرهیز کند


رئیس مجلس خبرگان رهبری از برخی گزارش‌ها که غالبا در ایام هفته دولت ارائه می‌شود انتقاد کرد و از دولت خواست در راستای خدمت‌رسانی به مردم واقعیت‌ها را به صورت صریح و بی‌پرده به اطلاع مردم برساند

به گزارش یزد رسا، در ابتدای این جلسه؛ آیت الله یزدی با خیر مقدم به اعضای محلس خبرگان ، با اشاره به برنامه ها و طرح های دولت در هفته دولت از برخی گزارشها که غالبا در همه دولتها در ایام هفته دولت ارائه می شود انتقاد کرد و از دولت محترم خواست در راستای خدمت رسانی به مردم واقعیت ها به صورت صریح و بی پرده به اطلاع مردم برسانند و از ذکر برخی آمار و اطلاعات غیر واقعی که پشتوانه علمی ندارد پرهیز نماید.

پس از سخنرانی رئیس مجلس خبرگان ، حجت الاسلام و المسلمین کعبی پیرامون مذاکرات و توافق هسته ای سخنانی ایراد کرد.

وی خواستار تشکیل یک کمیسیون ویژه برای بررسی توافق هسته ای از سوی اعضای مجلس خبرگان شد و مسائل کارشناسی شده این کمیسیون درباره مساله هسته ای در قالب یک پیشنهاد و نتیجه گیری بعنوان نظر مجلس خبرگان ، محضر مقام معظم رهبری و شورای عالی امنیت ملی ارائه شود.

حجت الاسلام حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان در سخنانی با اشاره با مشکلات کمبود آّب در بخش کشاورزی و خانگی مردم استان خوزستان از انتقال بی رویه آب این استان به استان های دیگر انتقاد کرد . وی افزود استان خوزستان ، زمانی یک از پرآب ترین استانهای کشور بود ، اما امروز با طرحهای بعضا غیر کارشناسی انتقال آّب این استان به استانهای دیگر ، مردم این استان چه در بخش کشاورزی و چه در بخش آب شرب مشکل جدی پیدا کرده اند، لذا از دولت و مسئولان محترم می خواهیم در اجرای پروژه های آب رسانی و منتقل کردن آب این استان به سایر استان ها به قوانین مصوب و طرح جامع آب کشور عمل نمایند.

خاطر نشان می شود در همین راستا نمایندگام مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ، حضرات آقایان موسوی جزایری ، شفیعی ، کعبی ، فلاحیان و احمدی شاهرودی در نامه ای به هیئت رئیسه این مجلس خواستار پیگیری مسئله آب کشاورزی خوزستان و اجرای طرح جامع آب کشور شدند.

حجت الاسلام دیرباز نیز ضمن حمایت از پیشنهاد حجت الاسلام و المسلمین کعبی در خصوص تشکیل کمیسیون ویژه مجلس خبرگان رهبری برای بررسی و اعلام نظر رسمی این مجلس پیرامون مساله هسته ای ، در ادامه خواستار ارائه و اجرای طرحهایی برای تسهیل امر ازدواج جوانان شد.

حجت الاسلام حسن عالمی عضو مجلس خبرگان و نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی از صنعت و استاتدارد غذای حلال سخن گقت و پیشنهاد دادمجلس شورای اسلامی با ارائه یک طرح در راستای تقویت جایگاه فقه در عرصه صنعت تولید غذای حلال یک قانون ، تصویب نماید.

آیت الله حسینی بوشهری ؛ مدیر حوزه های علمیه کشور با انتقاد از بروز مظاهر غیر اسلامی و بدحجابی در سطح جامعه ، ارائه راهکارهای علمی و اجرایی برای مبارزه جدی با مظاهر فساد و ناتوی فرهنگی دشمن را خواستار شد.

حجت الاسلام رئیسی نماینده مجلس خبرگان و دادستان کل کشور در سخنانی ابتدا از فعالیتهای قوه قضاییه برای پیشگیری از وقوع جرم در کشور گزارشی اجمالی ارائه داد و در ادامه پیشنهاد داد اعضای مجلس خبرگان رهبری ، نظرات علمی و کارشناسی خود درباره مساله هسته ای را با مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی مطرح نمایند.

آیت الله نعیم آّبادی نیز از برخی تحرکات آگاهانه و نا آگاهانه تفرقه افکنانه در خصوص ایجاد اختلاف مذهبی مذهبی بین شیعیان و اهل سنت هشدار داد و از علمای سنی و شیعه خواست با تکیه بر فقه هر دو مذهب از بروز اختلافات جلوگیری کنند.

انتهای پیام/س

نسیم/


آخرین اخبار آخرین اخبار