محتوا محتوا

انتقاد پاکنژاد از افزایش هزینه های مردم در بودجه 97؛


نماینده سابق مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دولت هزینه‌های جاری خود را مدیریت کند و از ریخت‌وپاش‌های خود بکاهد نیازی به وارد آوردن فشار به مردم ندارد.

 به گزارش یزدامروز؛ نماینده سابق مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با یزد آوا؛ در خصوص لایحه بودجه سال 97 کشور گفت: با مطالعه بخشی از لایحه بودجه سال آینده از این فشاری که به مردم وارد خواهد آمد متأثر شدم چراکه می‌بینم دولت برای تأمین بودجه به‌جای کاهش ریخت‌وپاش‌های خود به مردم فشار آورده است به‌طور مثال در بحث عوارض خروج از کشور با این عددی که دولت در نظر گرفته مردم دچار مشکلات عدیده‌ای خواهند شد اگر خانواده 5 نفره ای قصد خروج از کشور را داشته باشند باید بیش از یک‌میلیون تومان فقط بابت عوارض خروج از کشور هزینه کنند.

دکتر سید عباس پاک‌نژاد در واکنش به‌پیش بینی افزایش قابل‌توجه قیمت حامل‌های انرژی در بودجه سال آینده گفت: فطعا افزایش قیمت حامل‌های انرژی صنعت و اقتصاد ما را فلج خواهد کرد و افزایش قیمت کالاها و کارکردها را در پی خواهد داشت و این اصلاً به صلاح وضعیت اقتصادی کشور نیست.

پاک‌نژاد بار دیگر تأکید کرد: اگر دولت هزینه‌های جاری خود را مدیریت کند و از ریخت‌وپاش‌های خود بکاهد نیازی به وارد آوردن فشار به مردم ندارد آیا حقیقتاً ضرورت دارد مبلغ کلانی از بودجه مملکت در لایحه بودجه به فلان موسسه اختصاص داده شود؟ یا برای افرادی خاص بودجه‌های آن‌چنانی دیده شود؟

وی تصریح کرد: اصحاب رسانه و نمایندگان مجلس همگی باید دست‌به‌دست هم داده و اجازه ندهند چنین فشاری به مردم وارد شود یا دولت با ارائه اصلاحیه مشکل را برطرف سازد و یا نمایندگان به این بخش از بودجه رأی مثبت ندهند.

نماینده مردم در سه دوره مجلس با ابراز نارضایتی از عملکرد دولت درزمینهٔ ایجاد اشتغال گفت: دولت اعلام کرده از سال آینده برنامه اشتغال را آغاز می‌کنیم سؤال من این است چرا این کار را از 4 سال قبل نکردید؟ الآن در یزد چقدر پروژه آماده برای اشتغال وجود داردکه به آن اهمیتی داده نمی‌شود؟

وی با انتقاد از عدم به‌کارگیری مدیران متخصص در بدنه دولت اظهار داشت: متأسفانه دولت درزمینهٔ انتخاب مدیران و به‌ویژه برخی وزرا به‌خوبی عمل‌نکرده و حتی تخصص برخی از آقایان با دستگاهی که در آن کار می‌کنند منطبق نیست.

پاک‌نژاد افزود: در سالیان گذشته برای انتخاب مدیران صلاحیت پست سازمانی در نظر گرفته می‌شد که یک مدیر باید از صلاحیت‌هایی نظیر تخصص مرتبط با فعالیت، تدین، سلامت مالی، اشراف مدیریتی و... بهره‌مند بود تا در فلان پست به کار گرفته می‌شد اما متأسفانه در سالیان اخیر رابطه‌ها جای صلاحیت‌ها را گرفته است.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار