پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه بهاباد:


امام جمعه بهاباد عنوان کرد: نمی‌توان ناکارآمدی دولت و اینکه دولت سال‌ها کشور را معطل برجام کرد و کشور را به چنین وضعیت دچار کرد را نایده گرفت چرا که این نوع عملکرد دولت نقش زیادی در وضعیت کنونی داشته است.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر ابراهیمی بشکانی در گفتگو با خبرنگار یزدامروز، گفت: در اینکه مسئله سوخت باید به یک نقطه‌ی مطلوبی برسد تردیدی نیست و این مصوبه مجلس به نام فوب خلیج فارس بود که می‌بایست طی مدت 5 سال قیمت بنزین اصلاح شود اما متأسفانه دولت هیچ اقدامی انجام نداد.

وی ادامه داد: اگر دولت همان مصوبه سال‌ها قبل مجلس را اجرا کرده بود، امروز کشور نه با این مشکلات مواجه بود و نه بحران سوخت و نه بحران قاچاق هیچ‌کدام را نداشتیم اما متأسفانه دولت این کار را نکرد.

اگر دولت قانون را اجرا می‌کرد امروز به چنین وضعی دچار نمی‌شدیم

امام جمعه بهاباد با بیان اینکه وقتی دولتی سرکار می‌آید سلیقه خودش را وارد کار می‌کند و توجه زیادی به قوانین مصوب ندارد، یادآور شد: شاهد بودیم کارت سوخت که اینقدر برای آن زحمت کشیده شد و هزینه‌های زیادی برایش صورت گرفت، بی‌جهت توسط دولت حذف شد و حال داریم تبعات این اقدام را می‌بینیم که مجددا باید پول و بودجه برای آن هزینه شود؛ این نوع مدیریت نشان می‌دهد که آقایان لایق این نیستند که حتی مدیریت یک شهر کوچک را به دست بگیرند تا چه برسد به یک کشور.

ابراهیمی بشکانی افزود: اما به هر حال، وقتی این مسیری که بایستی طی شود در سال‌های گذشته توسط دولت طی نشد، حال به جایی رسیده‌اند که مجبور شده‌اند چنین تصمیمی بگیرند، در حالی که اگر همان اول دولت مصوبه مجلس را اجرا می‌کرد ما الان با این مشکل به صورت بحرانی روبرو نبودیم.

وی عنوان کرد: واقعا مسئله سوخت برای کشور ما بحران است، مثلا برای بنزین لیتری هزار تومان، حدود سه-چهار هزار تومان فقط دولت یارانه پنهان می‌دهد و ویژگی یارانه پنهان هم این است که در آن هم دزدی و اختلاس هست هم قاچاق و اگر کشور می‌خواهد روزی از این مسائل خلاص شود باید این یارانه‌های پنهان، آشکار شود چرا که طبعیت یارانه پنهان این است که در آن قاچاق و اختلاس است.

امام جمعه بهاباد بیان کرد: یک تصمیم دولت و قوا اگر پشتوانه کارشناسی و تخصصی دارد را نباید اصل آن را زیر سئوال ببریم؛ البته شیوه اجرا غلط است و تردیدی نیست که خیلی بهتر از این می‌شد اجرا و مدیریت کرد، به عنوان مثال همین یارانه حمایتی که دولت می‌گوید، اگر قبل از گران شدن بنزین به حساب مردم واریز می‌شد، واکنش آن‌ها به گونه‌ای دیگر بود.

دولت سال‌ها کشور را معطل برجام کرد که نتیجه‌اش اوضاع امروز است

ابراهیمی بشکانی اظهار داشت: در حال حاضر در کشور حدود 20 میلیون نفر اصلا ماشین ندارند، چرا باید یارانه آن‌ها هزینه دیگرانی که مصرف زیادی هم دارند بشود؛ چرا باید یارانه فردی که تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد است برای کسانی که مصرف زیادی در زمینه بنزین دارند بشود.

وی با بیان اینکه باید برای مردم توضیح می‌دادند و با آن‌ها صحبت می‌کردند، عنوان کرد: اگر طی سال‌های مختلف این افزایش قیمت صورت می‌گرفت مشکلی پیش نمی‌آمد و البته دولت هم پول حاصل از افزایش قیمت را هم باید به طور شفاف برای مردم هزینه کند چرا که اعتماد مردم از دولت سلب شده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر 90 درصد بودجه کشور صرف هزینه‌های جاری دولت می‌شود که این خیلی اسف‌بار است، در حالی که حداقل 50 درصد بودجه کشور باید هزینه سازندگی شود.

امام جمعه بهاباد بیان کرد: کوتاهی‌ها و اشکالات متعددی که بر دولت وارد است را نمی توان نادیده گرفت، نمی‌توان اختلاس‌ها و حقوق‌های نجومی مسئولین دولتی را نادیده گرفت و نقش آن‌ها در این وضعیت را انکار کرد. نمی‌توان ناکارآمدی دولت و اینکه دولت سال‌ها کشور را معطل برجام کرد و کشور را به چنین وضعیت دچار کرد را نایده گرفت چرا که این نوع عملکرد دولت نقش زیادی در وضعیت کنونی داشته است.

اشرار سازماندهی شده ایجاد ناامنی می‌کنند و نسبتی با مردم ندارند

ابراهیمی بشکانی تأکید کرد: اما نکته مهم این است که کسانی که اغتشاش و آشوب می‌کنند این‌ها مردم نیستند این‌ها معاندین نظام و انقلاب هستند، اعتراض مردم عادی بخاطر مسائل اقتصادی و معیشتی است و آن‌ها اهل اغتشاش و ایجاد ناامنی نیستند اما کسانی که آشوب می‌کنند و به اموال عمومی آسیب می‌زنند این‌ها سازماندهی شده این کارها را انجام می‌دهند و ما هیچ‌گاه نمی‌توانیم آن‌ها را جز مردم بدانیم.

وی تصریح کرد: ما شاهد بودیم که چگونه معاندین و دشنمان قسم خورده مردم ایران، عده‌ای را تشویق به آشوب می‌کردند، آن هم بازماندگان رژیم پهلوی که دستش در هر نوع فسادی آلوده است، پهلوی‌ای که قبل از انقلاب که جمعیت کشور 35 میلیون بود روزانه 6 میلیون بشکه نفت می‌فروخت اما اکثریت مردم در فقر بودند و بیش از 70 درصد مردم در روستاها زندگی می‌کردند و حتی از حداقل امکانات هم برخوردار نبودند.

امام جمعه بهاباد اضافه کرد: منافقینی که 17 هزار نفر از مردم بی‌گناه این کشور را به قتل رساندند، حال شده‌اند سردمدار اغتشاش. این در حالی است که حمایت‌های پیدا و پنهان کشورهای بیگانه و بعضا کشورهای منطقه را هم نمی‌توان نادیده گرفت؛ لذا تردیدی نیست که حساب مردم از اشرار و آشوبگران جداست و با اشرار و اغتشاشگران باید قاطعانه برخورد شود.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار