پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد:

دولت عربستان تعمداً در امدادرسانی به حادثه دیدگان مناکوتاهی کرد/ممانعت مقامات صعودی از امدادرسانی هلال احمر ایران


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد در خصوص بی کفایتی مقامات عربستان در امداد رسانی و مدیریت پس از وقوع بحران در واقعه منا گفت: در اینجا مسئله ای که وجود دارد تعمد دولت عربستان در عدم مدیریت پس از بحران است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد در مصاحبه با یزدامــــــــــروز؛در خصوص بی کفایتی مقامات عربستان در امداد رسانی و مدیریت پس از وقوع بحران در واقعه منا گفت: در اینجا مسئله ای که وجود دارد تعمد دولت عربستان در عدم مدیریت پس از بحران است چرا که اگر به عکس ها و فیلم های منتشر شده از این حادثه دردناک توجه شود درخواهیم یافت که این دولت در مباحث امدادی  حتی از ابتدائی ترین مرحله امدادرسانی که مرحله تریاژ(تشخیص حیات یا فوت مصدومان) است خوداری کرده ومتاسفانه در حالی که انسان های زیادی به دلیل ازدحام جمعیت بر روی هم انباشته شده اند کوچکترین تلاشی برای نجات افرادی که ممکن است در اثر فشار جمعیت و گرمای هوا ازهوش رفته اند انجام نمی دهد.

دکتر حمید پارسائیان در خصوص تلاش های جمعیت هلال احمر کشور در رسیدگی به مجروحان این حادثه گفت: باید به حال دولت بی کفایت عربستان تاسف خورد که نه تنها خود اقدام شایسته برای امدادرسانی انجام نداده بلکه از دخالت گروه های امدادی و هلال احمر کشور نیز ممانعت کرده و اجازه ورود امدادگران ایرانی را برای کمک به حادثه دیدگان صادر نکرده است.

پارسائیان افزود:مجموع این اقدامات، سبب تشدید اوضاع و گسترش آمار تلفات در این حادثه شده وبی کفایتی مقامات صعودی را به حد اعلا رسانده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان در خصوص اینکه آیا جمعیت هلال احمر ایران از امکانات لازم برای رسیدگی به حادثه دیدگان برخوردار هست یا خیرگفت: درست است که امکانات دولت عربستان با امکاناتی که ما در آن جا فراهم آورده ایم قابل قیاس نیست اما خوشبختانه همین امکانات در کنار بهره مندی از کادر پزشکی و در مانی مجرب ایرانی درعربستان، جمعیت هلال احمرکشور را برای امدادرسانی به حادثه دیدگان قادرساخته است .

پارسائیان با اشاره به فرمابش مقام معظم رهبری در امدادرسانی به حجاج سایر کشورها نیزگفت: جمعیت هلال احمر جکهوری اسلامی برای کمک رسانی به حادثه دیدگان این فاجعه خونبار از هیچ کوششی مضایقه نخواهد کرد.

وی  در خصوص آخرین  خبرها ازوضعبت حجاج ایرانی و یزدی هم گفت: خوشبختانه با رایزنی های صورت گرفته از طرف سازمان جمعیت هلال احمر کشور و تا جایی که دولت عربستان همکاری داشته ، تمامی حجاج ایرانی شناسایی شده، که در بیمارستان های صعودی بستری بودند به بیمارستان های ایرانی منتقل شده و تاکنون در خصوص مجروحیت یا کشته شدن زائران یزدی نیز خبری به دست ما نرسیده است.


آخرین اخبار آخرین اخبار