پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس سابق اتحادیه صنف کیف و کفش استان یزد:

دولت نه تنها به بازاریان کمک نکرده بلکه فشارها را هم مضاعف کرده است


محمد حسن مسلم یزدی گفت: دولت نه تنها کمکی به بازاریان نکرده بلکه بانک ها و اداره دارایی فشارها را مضاعف کرده و آنان را تحت فشار گذاشته اند.

رئیس سابق اتحادیه صنف کیف و کفش استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزدامروز؛ پیرامون وضعیت فعلی این صنعت در یزد گفت: در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی ایام عید و آغاز سال تحصیلی بازار کیف و کفش به شدت با رکود روبروست و وضعیت اسفناکی دارد.

محمد حسن مسلم یزدی اضافه کرد: متاسفانه گرانی و تورم نیز بر شرایط شدت وخامت اوضاع افزوده  به گونه ای که قیمت مواد اولیه رشد 100 درصدی داشته و کسبه این صنف را با مشکلات عدیده اقتصادی روبرو کرده است.

وی با اشاره به وعده های دولت مبنی بر حمایت از کسبه اظهار داشت: دولت نه تنها کمکی به بازاریان نکرده بلکه بانک ها و اداره دارایی فشارها را مضاعف و جهت وصول مطالبات خود آنان را تحت فشار گذاشته اند.

مسلم ادامه داد: علی رغم اینکه دولت دستور داد هزینه رفع سوء چک های برگشتی برای سه ماهه اسفند تا اردیبهشت از مردم گرفته نشود اما بانک ها به شیوه خودشان عمل کرده و تمامی این هزینه ها را از بازاریان اخذ کردند.

این فعال صنعت کیف و کفش در یزد ضمن قدردانی از اتاق اصناف گفت: هر چند در این خصوص اتاق اصناف زحماتی کشیده و به 50 نفر از کسبه وام 10 میلیون تومانی داده که قابل تحسین است اما کافی نسیت.

وی در پایان از تعطیلی 10درصدی کسبه این صنف خبر داد و ابراز داشت: بازاریان همچون دیگر اقشار در فشار اقتصادی ناشی از کرونا بوده و متاسفانه دولت نیز هیچ برنامه ای برای سر وسامان دادن به این اوضاع ندارد.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار