پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


دو دو تا میشه شونزده تا! کی به کیه؟!


دیروز میر محمدی استاندار یزد ادعا کرد 70 درصد واحدهای صنعتی یزد قبل از سال 90 تعطیل شده اند!

یزدامرزو؛ «دو دو تا میشه شونزده تا! کی به کیه؟!» قبل تر ها فکر می کردم حرف مزخرفی است ولی وقتی امروزه تبدیل به یکی از پرکاربردترین شیوه استدلالی مدیران شده کم کم دارم به آن ایمان می آورم.

دیروز میر محمدی استاندار یزد ادعا کرد 70 درصد واحدهای صنعتی یزد قبل از سال 90 تعطیل شده اند! یعنی این خبرهایی که در مورد تعطیلی هر روزه کارخانه ها می شنویم اشتباه است و این کارگرهایی هم که هر روز جلوی استانداری تجمع می کنند از شدت رفاه خوشی زده زیر دلشان و برای هوا خوردن آمده اند میدان امام حسین(ع) تا از فضای سبز استانداری استفاده کنند!

شاید هم بگوئید ایراد چندانی هم به میر محمدی وارد نیست. شاید به خاطر کهولت سن به خاطر نمی آورد در این چند سالی که استاندار بوده با تدبیرش چه کارخانه هایی تعطیل شده. شاید هم روزهایی که کارگران بی نوا جلوی استانداری یزد تجمع می کردند میر محمدی مثل همیشه در یزد نبوده!

معاونین استاندار هم وقتشان ارزشمند تر از این است که وضعیت اقتصادی استان را رصد کنند و به اطلاع وی برسانند. بالاخره هم باید از خودشان عکس سلفی بگیرند، هم در اینستاگرام منتشر کنند هم به کامنت های فالوئرها پاسخ دهند... نهایتش این که چند تا رئیس دانشگاه عوض کنند. شاید هم ملاحظه سن و سال میر محمدی را می کنند و خبر های بد را از او مخفی می کنند! مثلا میر محمدی می رود کارخانه فرش باستان می پرسد:«اِ... اینجا کِی تعطیل شد؟» همراهان هم جواب می دهند:«اِی عالی ترین مقام اجرائی استان! اصلاً به خودتان فشار نیاورید! این جا از قبل سال 90 تعطیل بود.» بعدش هم برای اینکه زیاد به استاندار فشار نیاید یک بلیط هواپیمای پایتخت برایش می گیرند تا با حضور در کانون گرم خانواده اندکی خاطرش التیام یابد!

بالاخره میرمحمدی که آنقدر شانس داشت تا در دوره بازنشستگی بشود استاندار یک استان! شاید اگر با همین فرمان براند و به این خوبی کارنامه دولت تدبیر را توجیه کند بتواند بر جای نوبخت و سید عباس عراقچی هم تکیه بزند. استعدادش را که نشان داده دارد. فقط باید کمی پیاز داغش را زیاد کند. مثلا به جای 70 درصد باید بگوید 85 شاید هم 95 درصد کارخانه های یزد قبل از سال 90 تعطیل شده اند! اصلاً کی به کیه؟! «بالای صد در صد»!!

اصلاً به ما چه؟ برویم همان یارانه مان را بگیریم! فقط هنوز نفهمیدم این یارانه چرا مثل حقوق آقایان و قیمت ارزاق و اجناس شیب ملایم ندارد!

 

هادِرباش 


یزدرسا/






آخرین اخبار آخرین اخبار