پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی:

دو میلیون و پانصد هزار خانه خالی مشمول مالیات هستند


دشتی اردکانی از وجود دو میلیون و پانصد هزار خانه خالی و سهم 50 درصدی تهران در این زمینه خبر داد.

به گزارش یزدامروز؛ محمد رضا دشتی اردکانی در گفت و گو با خبرنگار یزدرسا؛ در رابطه با طرح مالیات بر خانه های خالی از وجود دو میلیون و پانصد هزار خانه خالی و سهم 50 درصدی تهران در این زمینه خبر داد  و گفت: مجلس شورای اسلامی طرح اخذ مالیات از خانه های خالی را به تصویب رسانده و در حال حاضر مراحل بعدی را طی می کند تا به زودی به مرحله اجرا درآید.

تکذیب شایعه تعلق نگرفتن سهام عدالت به متولدین سال 93 به بعد

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در ادامه در خصوص جاماندگان سهام عدالت هم ابراز داشت: این موضوع در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در حال بررسی و پیگیری بوده و شایعه تعلق نگرفتن سهام عدالت به متولدین سال 93 به بعد صحت ندارد. این طرح پس از تصویب در کمیسیون اقتصادی در صحن علنی خانه ملت به رای گذاشته خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: نمایندگان مجلس اعتقاد دارند که سهام عدالت باید به همگان تعلق گیرد و نباید تفاوتی بین سال های تولد افراد برای بهره مندی از سهام عدالت در کشور قائل شد.

دشتی اردکانی با اشاره به موضوع طرح کارت های معیشتی برای اقشار آسیب پذیر نیز اذعان کرد: طرحی در این زمینه در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس مطرح و کارهای کارشناسی آن نیز صورت گرفته که سازمان برنامه و بودجه نیز به نمایندگی از طرف دولت در جلسات مربوطه کمیسیون حضور داشته است.

صدور کارت معیشت مشروط به پاسخ مثبت دولت 

وی در پایان، ابراز کرد: در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات بررسی شد که چقدر منابع مالی برای این طرح لازم بوده و فعلا این طرح در دولت در حال بررسی است که در صورت پاسخ مثبت دولت برای تامین منابع، در صحن علنی مطرح تا انشاءالله این کارت های الکترونیکی معیشتی صادر و در اختیار دهک های پنج گانه قرار گیرد.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار