پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه شاهدیه:

دیدار سران فتنه با برخی مسئولین استان، چهره لکه دار آن ها را تطهیر نمی کند


امام جمعه شاهدیه با اشاره به دیدار اخیر یکی از سران فتنه با برخی مسئولین استان گفت: اگر سران فتنه در استان تصور می کنند با چنین دیدارهایی دامن لکه دار خود را در جریان فتنه پاک می کنند و مردم نیز رفتار آن ها را فراموش می کنند سخت در اشتباه هستند.

امام جمعه شاهدیه در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا درخصوص فعالیت های برخی گروه ها در تبرئه فتنه گران و اینکه در اظهارات خود به صراحت از این فتنه گران  به عنوان «فتنه گر» نام برده نشده است گفت: امام علی (ع) می فرماید: «فتنه هنگام آمدن ورفتنش دو مطلب را هویدا می سازد با آمدنش همه جا را تاریک می کند وبا رفتنش پرده ها را کنار زده  و خیلی واقعیت ها را روشن می کند» که در فتنه 88 این حقیقت بیشتر نمایان شد.

 

حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی فتنه سال 88 را یک  برنامه از قبل طراحی شده در راستای ایجاد مشکلات جدی وتغییر ماهیت نظام دانست و اظهار داشت :فتنه 88 بهانه ای لازم داشت و بهترین بهانه از دید دشمنان قسم خورده نظام «انتخابات» بود چنانکه در نامه نگاری ها و اظهارات سران فتنه قبل از انتخابات تمام تلاش برای «ایجاد شبهه دربین مردم» و «زیر سوال بردن نظام» مشهود است.


این کارشناس مسائل سیاسی حمایت برخی شخصیت ها را از این جریان ناشی از احساس خطر آن ها برای از دست دادن پست ومقامشان عنوان کرد وافزود: واقعیت این است که وقتی افرادی تعدادی طرفدار پیدا می کنند وسخنانشان  در عده ای خاص اثر گذار می شود نمی توانند به سادگی در جریان فتنه از خود رفع مسئولیت کنند و رفتارهای  گذشته خود را کتمان نمایند!


خطیب جمعه شاهدیه در ادامه افزود: همان طور که در جریان کربلا عده کمی این حادثه را رقم زدند و برخی فقط تماشاچیان این واقعه بودند، به جرم تماشاچی بودن لعن می شوند در صورتی که حتی کوچکترین دخالتی در ظاهر ماجرا ندارند.


روحانی برجسته استان تاکید کرد: در جریان فتنه، افرادی که با سکوت خود باعث تایید این حرکت ها شدند و با حرکات خود تحریکاتی به وجود آوردند شریک سران  فتنه به حساب می آیند و نباید چنین افرادی در پست هایی قرارگیرند که موقعیت ضربه زدن به نظام را پیدا کنند و یکی از مبارزات کلیدی امیرالمومنین در دوران حکومت نیز مبارزه با افراد فتنه گر بود.

 

حجت الاسلام ابراهیمی بشکانی ادامه داد: ممکن است گذر زمان برخی اتفاقات را به دست فراموشی بسپارد اما در اصل ماجرای فتنه هیچگاه نباید غفلت شود  ونباید افرادی را که به صورت مادی و معنوی در این ماجرا دخیل بودند را تطهیر کرد.


وی ملاقات برخی افراد مسئول در پست های اجرایی، قضایی و قانون گذاری در استان با چنین افرادی را بسیار اشتباه عنوان کرد و افزود: اگر سران فتنه در استان تصور می کنند با چنین دیدارهایی دامن لکه دار خود را در جریان فتنه پاک می کنند و مردم نیز رفتار آن ها را فراموش می کنند سخت در اشتباه هستند.

 

خطیب جمعه شاهدیه اتفاقات اخیرعراق را نمونه بارزی از یک عبرت سیاسی برای کشور دانست و خاطر نشان کرد: اتفاقاتی که  در دولت قبل عراق افتاد مصداق عینی فتنه درعراق بود چرا که نطفه برخی از ترورهایی که در این کشور صورت گرفت دردفتر معاون نخست وزیر بسته شد اتفاقاتی که باید مسئولین کشور راهوشیار کند تا به کسانی که قابل اطمینان نیستند دوباره میدان ندهند و بدانندعلی رغم ظاهر سازی هایی که در بی گناه جلوه دادن سران فتنه وجود دارد، بسیاری از جریانات انحرافی در پشت سر آن ها  در حال  حرکتند.
 

آخرین اخبار آخرین اخبار