پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

با حضور جانبازان و فرزندان شهدا برگزار شد

رالی خانوادگی جانبازان و خانواده شهدا در یزد


یازدهمین دوره مسابقات رالی خانوادگی با حضور جانبازان و فرزندان شهدا به همراه خانواده‏‎‏هایشان در قالب 140 دستگاه خودرو برگزار شد.

به گزارش یزد امـــــــروز؛ «احمد ابراهيمي» مدير كل بيناد شهيد و امور ايثارگران استان يزد دراين باره گفت: اين مسابقه به مناسبت بزرگداشت سردار منتظرقائم و سه هزار و 850 شهید استان یزد و شکست مفتضحانه آمریکا در صحرای طبس، پس از اداي احترام به مقام والاي شهدا از گلزار شهدای خلدبرین یزد تا امامزاده عبدالله بافق برگزار شد.

 

وي با بيان اين كه در این مسابقه 140دستگاه خودرو متشکل از جانبازان و فرزندان شهدا به اتفاق خانواده‏‎‎هایشان شرکت کردند، افزود: در این دوره از مسابقات، شرکت‎‎کنندگان مسافت 200 کیلومتری شهرستان‎‎های یزد، مهریز و بافق را برای رسیدن به امامزاده عبدالله(ع) بافق سپري کردند.

 

ابراهيمي خاطرنشان کرد: یازدهمین دوره مسابقات رالی خانوادگی جانبازان استان یزد با هدف ایجاد روحیه نشاد و شادابی در این قشر و همچنین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و رعایت قواعد و قوانین راهنمایی و رانندگی در جامعه همزمان با سالروز حمله نظامی آمریکای جهانخوار به صحرای طبس برگزار شد.

 

وي با بیان این که این مسابقه در پنج کلاس برگزار شد، اضافه کرد: جانبازان نخاعی، قطع دو عضو، قطع یک عضو، جانبازان سالم تن و فرزندان شهدا در این پنج کلاس به رقابت پرداختند.

 

مدیر کل بنیاد یزد، تعداد جانبازان استان را قریب 10 هزار نفر اعلام کرد و گفت: سهمیه جانبازان  بین شهرستان‏‏های مختلف استان تقسیم شد و هر شهرستانی به نسبت جامعه آماریش در این دوره شرکت‎‎کننده داشت.

 

ابراهيمي افزود: در پایان این دوره از مسابقات با رای داوران نفرات اول تا سوم هر کلاس مشخص و جایزه‎‎ای به رسم یادبود به آنها اهدا می‌‌شود.

 

این مسئول در پايان يادآور شد: چنانچه این مسابقات در سطح کشوری برگزار شود، برگزیدگان استان یزد نیز طبق آيین‎‎نامه مربوطه در آن شرکت خواهند کرد.

منبع: ایسنا


آخرین اخبار آخرین اخبار