پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

کارشناس ترافیک شهرداری یزد خبر داد

راه‌اندازی BRT، نیازمند مشارکت بخش خصوصی است/پیش بینی سه مسیر برای راه‌اندازی BRT در یزد


کارشناس ترافیک شهرداری یزد از پیش بینی سه مسیر برای راه‌اندازی BRT در یزد خبر داد.

به گزارش یزد امروز، کارشناس ترافیک شهرداری یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا، از پیش بینی سه مسیر برای راه‌اندازی BRT در یزد خبر داد.

علی محمد باغعلیشاهی مسیر اول را «پایانه دروازه قرآن، بلوار جمهوری، خیابان مطهری، خیابان رجایی، خیابان کاشانی و میدان ابوذر» عنوان کرد و گفت: در این مسیر که خیابان‌های کم عرضی چون خیابان کاشانی وجود دارد باید یک طرفه شود به این صورت که BRT  در یک مسیر قرار می‌گیرد و سواره‌رو نیز در یک طرف دیگر قرار می‌گیرد.

وی افزود: این مسیر مسافر زیادی دارد و هزینه اجرایی BRT  نیز زیاد است و از آنجا که مسیر باید یک طرفه شود احتمالا همان اوایل نارضایتی شهروندان را به همراه دارد.

باغعلیشاهی گفت: مسیر میدان شهدای محراب، بلوار دانشجو، بلوار باهنر، بلوار پاکنژاد و سه راه حکیمیان دومین مسیر در یزد است که برای راه‌اندازی BRT در نظر گرفته شده است که عرض این مسیر خوب است اما تعداد مسافر آن کم است.

وی مسیر شماره 3 را برای راه‌اندازی BRT از پایانه غدیر، بلوار خضرآباد، بلوار دهقان، بلوار 17 شهریور، بلوار 22 بهمن، بلوارهای دولت آباد و نواب صفوی، میدان امام رضا و پایانه امام خمینی(ره) اعلام کرد.

کارشناس ترافیک شهرداری یزد مسیر شماره 3 را دارای عرض مناسب و تعداد مسافر نسبتا خوب عنوان کرد و خاطرنشان کرد: راه‌اندازی BRT در یزد باید از مسیر شماره 3 شروع شود و زیرساخت‌های آن از جمله نصب پل عابر پیاده برای عبور مسافران، نرده‌گذاری‌ برای جداسازی مسیر پیاده رو از سواره‌رو و نصب ایستگاه اتوبوس و سایبان تأمین شود.

باغعلیشاهی با بیان اینکه کل اعتبار مورد نیاز برای راه‌اندازی BRT در سه مسیر تقریبا 60 میلیارد تومان است، گفت: با توجه به مطالعاتی که انجام شده، پیش بینی می‌‌شود BRT برای سه مسیر تا سال 1405 راه‌اندازی می‌شود و شهرداری نیز از امسال برای تأمین زیرساخت‎‌ها کا رخود را شروع کرده  که تا پایان سال 1405 پروژه تکمیل شود.

وی با بیان اینکه شهرداری اگر بتواند برای راه‌اندازی BRT  از بخش خصوصی استفاده کند می‌تواند سریعتر کار را جلو ببرد افزود: بدون مشارکت خبش خصوصی این کار زمانبر است و شهرداری امسال کار خود را برای تامین زیرساخت‌های لازم در مسیر سوم را آغاز کرده است که امیدواریم تا یک سال دیگر BRT  در این مسیر راه‌اندازی شود.

انتهای پیام/
 


آخرین اخبار آخرین اخبار