پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

جهت رفاه حال و ایمنی معلولان؛

راه اندازی اولین کانال عابر پیاده کشور در تقاطع فاطمیه یزد


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری یزد گفت: برای اولین بار در ایران مسیر یا کانال عابر پیاده در تقاطع فاطمیه و خیابان مهدی یزد نصب شده است که بیشتر برای حفاظت عابران پیاده و همچنین افراد معلول که قصد عبور از مسیر را دارند می باشد.

به گزارش یزد امــــــــروز؛ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری یزد گفت: برای اولین بار در ایران مسیر یا کانال عابر پیاده در تقاطع فاطمیه و خیابان مهدی یزد نصب شده است که بیشتر برای حفاظت عابران پیاده و همچنین افراد معلول که قصد عبور از مسیر را دارند می باشد.

محمدرضا شفیعی با بیان اینکه بسیاری از تقاطع ها و میادین شهر یزد مجهز به دوربین نظارتی می باشد گفت: دوربین کنترل سرعت در میدان امام حسین (ع) و ورودی شهر یزد از طرف بلوارهای فقیه خراسانی و جانباز نصب شده است.

وی همچنین خبر داد: در سال 94 نصب دوربین در سایر تقاطع ها و میادینی که فاقد دوربین هستند نیز دنبال خواهد شد.

وی گفت: در بلوارهای مدرس، دهه فجر، دانشجو، جمهوری اسلامی ، امام جعفر صادق(ع) ، دانشگاه و دانشجو و... نیز دوربین های کنترل سرعت در حال نصب  می باشد که تا آخر شهریور و در هنگام بازگشایی مدارس به بهره برداری می رسد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری یزد همچنین درباره همکاری و هماهنگی شهرداری با عوامل راهور در مرکز کنترل ترافیک نسبت به اعمال قانون توضیح داد و خاطرنشان کرد روزانه 600 الی 800 اعمال قانون در این مرکز انجام می شود.

شفیعی علاوه براین در مورد نصب جداکننده های وسط خیابان که به صورت آزمایشی در برخی از مسیرهای شهرداری از جمله تقاطع فاطمیه، بلوار شهید عابدی، خیابان فرخی، تقاطع های 22 بهمن و دولت آباد نصب شده اظهار داشت:کاربری این علائم، بازدارندگی و التزام شهروندان به رعایت قانون می باشد.

یزدرسا/آخرین اخبار آخرین اخبار