محتوا محتوامدیر گروه بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی یزد از راه‌اندازی بسیج همگانی کنترل فشار خون در استان یزد خبر داد و گفت: در این طرح بیش از 250 هزار نفر،غربالگری فشار خون می‌شوند.

به گزارش یزدامروز؛«محمدرضا صادقیان» با بیان این که درصد زیادی از مرگ و میرها در کشور به دلیل ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی است، اظهار کرد: یکی از عوامل خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی فشار خون بالا در افراد است.

وی با اشاره به اهمیت کنترل فشار خون در افراد، افزود: در این راستا بسیج کنترل فشار خون در استان تشکیل مي‌شود.

مدیر گروه بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان این که بسیج فشار خون از 27 اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود و تا نیمه تیر ادامه دارد، گفت: در این طرح بیش از 250 هزار نفر غربالگری فشار خون می‌شوند.

وی ادامه داد: مرحله اول این طرح که در ماه رمضان برگزار می‌شود، بیشتر موضوع اطلاع‌رسانی صورت می‌گیرد اما غربالگری فشار خون با قوت بیشتری بعد از ماه مبارک رمضان انجام می‌شود.

صادقیان با اشاره به این که فشار خون تمام افراد بالای 30 سال، خانم‌های باردار و افرادی که سابقه بیماری‌های کلیوی دارند، اندازه‌گیری می شود و نتیجه آن از طریق پیامک به آن‌ها اطلاع رسانی می‌شود، تصریح کرد: انتظار می رود نیمی از جمعیت بالای 30 سال که حدود 560 هزار نفر در استان است در این فاصله غربالگری شوند.

این مسئول در پایان گفت: این کمپین با هدف شناسایی، کنترل و اطلاع رسانی انجام می شود که امیدواریم با انجام آن گام مهمی در راستای پیشگیری و کنترل این بیماری در استان برداشته شود.

ایسنا

انتهای پیام/

آخرین اخبار آخرین اخبار