محتوا محتوا

آیت‌الله مدرسی :


مدرسی صداقت و وفاداری به عهد و پیمان را از ویژگی‌های برجسته حضرت زینب عنوان کرد و گفت: اگر این دو ویژگی در جامعه و زندگی افراد الگو شود بسیاری از آسیب‌ها برطرف خواهد شد.

به گزارش خبرنگار یزدامروز؛ آیت‌الله سید محمدکاظم مدرسی شب گذشته در مراسم جشن میلاد عقیله بنی هاشم در جوار امامزاده سید صحرای یزد؛ وجود حدود 8 هزار بقعه متبرکه و امامزاده در کشور را ناشی از علاقه و محبت ایرانی‌ها به خاندان رسالت دانست و اظهار داشت: از افتخارات ما ایرانی‌ها همین بس که در طول تاریخ همواره علاقه‌مند و مدافع حریم اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) بودیم و حضور مدافعان حرم در سوریه برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) ناشی از همین روحیه است.

آیت‌الله مدرسی با اشاره به حدیث پیامبر اکرم (ص) در خصوص مزد رسالت اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام علی‌رغم همه تلاش‌هایی که برای به ثمر رسیدن اسلام انجام می‌دهند تنها یک‌چیز از مردم به‌عنوان مزد رسالت طلب می‌کنند و آن‌هم وفاداری به خاندان اهل‌بیت (ع) خویش است.

وی با تبریک میلاد حضرت زینب کبری (س) گفت: با نگاه به کتب تاریخی و دینی مشاهده می‌کنیم که در حدود 60 لقب برای آن حضرت وجود داردکه وجود تعدد القاب، گویای عظمت شخصیت ایشان است.

مدرسی صداقت و وفاداری به عهد و پیمان را یکی از ویژگی‌های برجسته حضرت زینب عنوان کرد و گفت: اگر این دو ویژگی در جامعه وزندگی افراد الگو شود بسیاری از آسیب‌ها برطرف خواهد شد و امروز باید سبک زندگی آن بانوی عظیم الشان در زندگی همه ما  به عنوان الگو قرار گیرد.

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد ماندگاری قیام عاشورا و ترویج فرهنگ شهادت در جامعه را مرهون تلاش‌های حضرت زینب (س) برشمرد و گفت: اگر رشادت‌های ایشان در دوران اسارت نبود الآن اثری از قیام کربلا وجود نداشت و می‌توان گفت آن حضرت به‌نوعی شریک برادر در واقعه عاشورا است و به همین منظور حضرت زینب (س) را شریکه الحسین نیز می‌نامند.

وی در پایان به بیان رشادت‌های مدافعان حرم در دفاع از حریم و بارگاه آن بانوی معظمه پرداخت و گفت: دشمنان قسم‌خورده اهل‌بیت (ع) در طول تاریخ همه تلاش خود را برای از بین بردن حتی نام اهل‌بیت (ع) به کار بستند و اگر حضور جوانان ولایت مدار و عاشق این خاندان و خون‌های پاک آنان نبود الآن اثری از حریم و بارگاه حضرت زینب (س) وجود نداشت.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار