محتوا محتوا

رئیس سازمان فرهنگی شهرداری یزد:


رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد گفت: برای حل موضوع کودکان کار نیازمند یک بسیج عمومی هستیم و امیدواریم با حساس شدن این گروه ها نسبت به موضوع کودکان کار به راه حل هایی مناسبی در این زمینه دست یابیم.

به گزارش یزدامروز؛ عباس ملازینلی در نشست خبری «جشنواره علمی، فرهنگی هنری کودکان کار و خیابانی باز باران» با بیان اینکه بین کودکان کار و خیابانی تفاوت وجود دارد گفت: بر اساس برخی نظرات کارشناسی در ایران کودکان خیابانی وجود ندارد و این کودکان تنها کودکان کار هستند که برای امرار معاش خود یا خانواده هایشان تلاش می کنند.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد افزود: بر اساس تعاریف کودک خیابانی به افراد زیر 18سالی اطلاق می شود که از خانواده بریده و اکثر اوقات خود را در خیابان سپری می کنند اما کودکان کار کودکانی هستند که به دلیل فقرمجبور به کار کردن بوده و تحصیل را رها کرده و یا تحصیل در حاشیه زندگی آنان قرار دارد.

ملازینلی در ادامه بر ضرورت توانمند سازی نهادهای مردم نهاد فعال در حوزه کودکان کار اشاره کرد و ابراز داشت: باید کمک های مردمی از سرچهارراه ها و مستقیم به کودکان کار، به سمت سازمان ها ی مردم نهاد توانمند شده هدایت شود تا اولا با کاهش کمک های مستقیم از تعداد این کودکان کاسته شود و در ثانی این کمک ها در اختیار خانواده ها قرار بگیرد تا بهانه ای برای کار این دسته از کودکان نداشته باشند.

وی برگزاری این جشنواره را تلنگری برای فعالان اجتماعی،نخبگان،اهالی فرهنگ و هنر و رسانه ها دانست و اظهار داشت: برای حل موضوع کودکان کار نیازمند یک بسیج عمومی هستیم و امیدواریم با حساس شدن این گروه ها نسبت به موضوع کودکان کار به راه حل هایی مناسبی در این زمینه دست یابیم.

ملازینلی خاطر نشان کرد: اگر دستگاه های مرتبط و گروه های مردم نهاد کار خود را به درستی انجام دهند و اراده اجتماعی در این زمینه وجود داشته باشد معظل کودکان کار در استان حل خواهد شد.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد از افتتاح اولین مرکز نگهداری کودکان کار و خیابانی شهرداری یزد تا دو ماه آینده خبر داد.

وی همچنین از اختصاص مبلغ صد و 80 میلیون ریال عواید بازارچه خیریه بازار مهربانی به کودکان کار که در اسفندماه سال قبل برگزارشد خبر داد و گفت: شهروندان می توانند جهت ارائه هرگونه گزارش در خصوص کودکان کار و متکدیان با شماره 123 مرکز اورژانس اجتماعی یزد تماس بگیرند.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار