پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران استان یزد خبر داد

رتبه نخست استان يزد در زمينه ساماندهي گلزار شهدا /اعلام برنامه هاي هفته بزرگداشت شهيد


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران استان یزد،سامان‌دهی گلزار شهدا در استان را از جمله برنامه‌های عملياتي شده در سال جاري عنوان کرد و گفت: استان یزد نخستین استان کشور، در زمينه سامان‌دهی گلزار شهدا بوده و الگويي براي ساير استان ها در برگزاري «طرح سپاس » با هدف تجلیل و تکریم از خانواده شهدا مي باشد.

به گزارش خبرنگار يزد امـــروز؛مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران استان یزد عصر امروز در نشست خبریبا اصحاب رسانه استان یزد با گرامي داشت ياد وخاطره شهدا و  روز بزرگداشت شهید گفت:  وظیفه هر ایرانی زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا ومعرفي آنان به نسل بعد است.

 احمد ابراهیمی با تاکید بر اینکه اقتدارامروزكشورمرهون مجاهدت شهیدان و ایثارگران است، ادامه داد: مسئوليت بنیاد شهید و اصحاب رسانه درخصوص حفظ نظام و توجه ویژه به ایثارگران و خانواده شهدا بسیار سنگین  است.


ابراهیمی تاكيد كردکرد: مسئولان و دستگاه‌هاي اجرايي باید ازتمام ظرفیت‌های  خود در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین جوانان و به ویژه نسل جدید استفاده کنند.


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد تصریح کرد:  بنياد شهيد در سال جاري  سه رویکرد، ایجاد آرامش و حسن انتخاب در جامعه هدف، تعامل با دستگاه‌هاي مرویج فرهنگ ایثار و شهادت ، تلاش بر اساس وظایف محوله و ارائه خدمت به جامعه ایثارگران و خانواده شهدا را دنبال كرده است.


وی با بیان این مطلب که بیش از 58 هزار نفر از ایثارگران و جانبازان جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد را تشکیل می‌دهند، گفت: 6 هزار و 100 نفر جانباز زیر 25 درصد،  3 هزار جانباز 25 تا 49 درصد،  395 نفر جانباز 50 تا 69 درصد و 162 نفر جانباز 70 و بالای 70 درصد جامعه جانبازان استان را تشكيل مي دهند. 


ابراهیمی بنیاد شهید را نهادی فرهنگی با رویکرد جهادی دانست و افزود: بیش از 71 درصد از برنامه‌های خدمت‌‌رسانی به ایثارگران و خانواده شهدا در استان اجرایی شده  وعلت انجام نشدن مابقي آن، كمبود منابع مالي است.


وی سامان‌دهی گلزار شهدا در استان را از جمله برنامه‌های عملياتي شده در سال جاري  در یزد عنوان کرد و گفت: استان یزد نخستین استان  کشور، در زمينه  سامان‌دهی گلزار شهدا بوده و الگويي براي ساير استان ها در برگزاري «طرح سپاس » با هدف تجلیل و تکریم از خانواده شهدا  مي باشد.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با اشاره به نامگذاري 22 اسفند به نام روز بزرگداشت شهدا گفت:  بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با اجراي بیش از 22 برنامه متنوع  همچون ،درخت کاری به یاد هر شهید،  دیدار با خانواده شهدایی که در تاریخ 22 اسفند متولد شده و یا به شهادت رسیده‌،  آشنایی نسل جوان و نوجوان با اجرای مراسم صبحگاه در کلیه مدارس استان و قرائت وصیت نامه شهدادر  بزرگداشت روز شهدا تلاش كرده است.

ابراهیمی اضافه كرد:  دیدار با نماینده ولی فقیه در استان،  تجدید میثاق کارکنان با آرمان‌های شهدا در گلزار شهدا،  تکریم و تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران توسط ائمه جمعه محلات و رونمایی از 5 کتاب که توسط بنیاد شهید،  حفظ آثار و سپاه الغدیر تهیه و تدوین شده‌ از دیگر برنامه‌های گرامي داشت اين روز است.


آخرین اخبار آخرین اخبار