پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس دفتر نظارت بر انتخابات استان یزد:

رسانه‌ها، اخبار انتخابات را دقیق منعکس کنند


مسئول دفتر شورای نگهبان در استان یزد در اتاق خبر ستاد انتخابات استان گفت: بحث اطلاع رسانی شفاف و به لحظه کار بسیار نیکویی است و باید اطلاع رسانی دقیق، درست و بدون کم و زیاد باشد.

به گزارش یزدامروزبه نقل از یزد آوا؛ مسئول دفتر شورای نگهبان در استان یزد در اتاق خبر ستاد انتخابات استان گفت: بحث اطلاع رسانی شفاف و به لحظه کار بسیار نیکویی است و باید اطلاع رسانی دقیق، درست و بدون کم و زیاد باشد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی تأکید کرد: کار شمارش آرا پس از اتمام رای گیری و بسته شدن در شعب و با حضور عوامل اجرایی، ناظران شورای نگهبان، نمایندگان داوطلبان و بازرسان صندوق‌های اخذ رأی آغاز خواهد شد و خبر درج شده در یکی از سایت ها مبنی بر اینکه از بعدازظهر وضعیت آرا به صورت آنلاین اعلام خواهد شد شایعه‌ای بیش نیست.

وی یادآور شد: هر گونه خبر در خصوص انتخابات توسط مسئولان و درست اندرکاران انتخابات به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

محمدی اعلام کرد:  از مجموع 102 نامزدی که در استان یزد تایید صلاحیت شده بودند اکنون با انصراف و جابه جایی هایی که صورت گرفته 55 نامزد انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان به رقابت می پردازند و چنانچه کاندیدی انصراف دهد در شعب اخذ رأی توسط نماینده فرماندار بر روی اسم آن کاندید ماژیک مشکی کشیده خواهد شد.

محمدی با بیان اینکه هر گونه تبلیغ نامزدها در روز انتخابات پیگرد قانونی دارد، خاطرنشان کرد: هر گونه اظهار نظر غیرواقع و زودهنگام  نباید صورت گیرد تا اینکه روال قانونی انتخابات طی شود.

رییس هیات نظارت بر انتخابات در استان یزد با بیان اینکه بنا بر گزارش‌های رسیده تاکنون انتخابات در استان یزد بسیار عالی برگزار شده است، از مردم خواست زمان رأی دادن خود را به ساعات پایان رأی گیری موکول نکنند و حتما شناسنامه و شماره ملی خود را در زمان رای دادن به همراه داشته باشند.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار