پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس پلیس فتا استان یزد خبر داد

رسوایی مرد جوان پس از ساختن صفحه جعلی اینستاگرامی در یزد


سرهنگ ابوطالبی از رسوایی جوانی که از روی نا آشنایی با شبکه های اجتماعی اقدام به ایجاد صفحه جعلی اینستاگرامی برای همسرش کرده بود، خبرداد.

به گزارش یزدرسا، سرهنگ مرتضی ابوطالبی رئیس پلیس فتا استان یزد از رسوایی جوانی که از روی نا آشنایی با شبکه های اجتماعی اقدام به ایجاد صفحه جعلی اینستاگرامی برای همسرش کرده بود، خبرداد و اظهار داشت: در پی مراجعه خانمی به اداره پلیس که مدعی شده بود فردی ناشناس در محیط اینستاگرام، با استفاده از تصویر وی اقدام به ایجاد صفحه ای جعلی و مشابه صفحه اینستاگرامی وی کرده و سپس نسبت به دنبال نمودن صفحات غیر اخلاقی اقدام و باعث بی آبرویی اش شده است، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: با انجام اقدامات و شگردهای خاص پلیسی متهم شناسایی و با هماهنگی با دستور مقام قضایی  به پلیس فتا منتقل و مشخص شد که متهم همسر شاکیه است که نامبرده در اظهارت خود در این‌باره بیان داشت از روی عدم آشنایی با شبکه اجتماعی اینستاگرام، این صفحه را برای سرگرمی ساخته و صفحات غیر خلاقی را از روی کنجکاوی دنبال کرده و به اهمیت موضوع واقف نبوده است.

سرهنگ مرتضی ابوطالبی در این خصوص گفت: اگرچه شاکیه در این پرونده از شکایت خود صرف‌ نظر کرده و رضایت خود را اعلام کرد ولیکن ایجاد حساب کاربری در شبکه های اجتماعی، به نام دیگری و بدون اجازه وی از مصادیق بزه جعل رایانه‌ای محسوب می‌شود و هرگونه نسبت دادن و نشر اکاذیب در این فضا با هر قصد و نیتی باشد،برابر قانون با شخص خاطی برخورد خواهد شد.

این مقام مسئول یادآور شد: رعایت اخلاق در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی یکی از ضروریات است که کاربران باید به آن پایبند باشند، چرا که عدم رعایت اخلاق در این فضا باعث هرج و مرج و ناهنجاری‌های فراوان می‌شود که این ناهنجاری‌ها حتی می‌تواند در روابط حقیقی افراد در فضای واقعی تاثیر گذار باشد.

رئیس پلیس فتا استان یزد در پایان از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.


آخرین اخبار آخرین اخبار