محتوا محتوا

براساس اعلام وزارت بهداشت؛


براساس اعلام وزارت بهداشت، آنفلوآنزای فصلی در برخی استان‌ها، مانند چهارمحال‌وبختیاری، قزوین، اصفهان، خراسان‌جنوبی، ایلام، یزد، زنجان، کرمان، کردستان، همدان و آذربایجان‌شرقی، نسبت به جمعیت‌شان، گسترش بیشتری داشته است.

به گزارش یزدامروز، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از گروه‌های پرخطر خواست واکسیناسیون آنفلوآنزای فصلی را جدی بگیرند.

محمد مهدی‌گویا گفت: مطالعات وزارت بهداشت نشان می‌دهد موارد شدید این بیماری نسبت به ‌سال گذشته بیشتر بوده و باید به مسأله واکسیناسیون توجه بیشتر کرد.

براساس اعلام این مسئول در وزارت بهداشت، آنفلوآنزای فصلی در برخی استان‌ها، مانند چهارمحال‌وبختیاری، قزوین، اصفهان، خراسان‌جنوبی، ایلام، یزد، زنجان، کرمان، کردستان، همدان و آذربایجان‌شرقی، نسبت به جمعیت‌شان، گسترش بیشتری داشته است، درحال حاضر نگرانی در زمینه این بیماری وجود ندارد و در کل آنچه مشاهده می‌شود، با ‌سال گذشته از لحاظ گستردگی بیماری تفاوتی ندارد.

او با اشاره به شایعه فوت یک‌نفر بر اثر استفاده از واکسن، با رد این شایعه توضیح داد: تمام شایعات در این زمینه تکذیب می‌شود. وزارت بهداشت مسئول امنیت سلامت مردم کشور بوده و از تمامی توان نیروی انسانی و علمی خود بهره‌گیری می‌کند تا آخرین و به‌روزترین اطلاعات و راهنمایی‌ها را برای پیشگیری و مراقبت از بیماری در اختیار مردم قرار دهد.

**گروه‌های پرخطر واکسن بزنند
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از گروه‌های پرخطر خواست واکسیناسیون آنفلوانزای فصلی را جدی بگیرند.به گزارش ایسنا، دکتر محمد مهدی گویا گفت: مطالعات وزارت بهداشت نشان می‌دهد موارد شدید این بیماری نسبت به سال گذشته بیشتر بوده و باید به مساله واکسیناسیون توجه بیشتر کرد.

وی افزود: آنفلوآنزای فصلی در برخی استان‌ها به نسبت جمعیت‌شان گسترش بیشتری داشته و لازم است مردم به نکات بهداشتی بیشتر توجه کنند.

وی این استان‌ها را به ترتیب چهارمحال و بختیاری، قزوین، اصفهان، خراسان‌جنوبی، ایلام، یزد، زنجان، کرمان، کردستان، همدان و آذربایجان‌شرقی اعلام کرد و گفت: در حال حاضر نگرانی در زمینه این بیماری وجود ندارد و در کل آنچه مشاهده می‌شود با سال گذشته از لحاظ گستردگی بیماری تفاوتی ندارد.

وی با اشاره به شایعه فوت یک فرد بر اثر استفاده از واکسن، ضمن رد این شایعه بیان داشت: تمام شایعات در این زمینه تکذیب می‌شود. روایت چنین شایعاتی جان مردم را در معرض تهدید قرار می‌دهد و لازم است از انجام چنین کارهایی اکیدا خودداری شود.

وزارت بهداشت مسئول امنیت سلامت مردم کشور بوده و از تمامی توان نیروی انسانی و علمی خود بهره‌گیری می‌کند تا آخرین و به‌روزترین اطلاعات و راهنمایی‌ها را برای پیشگیری و مراقبت از بیماری در اختیار مردم قرار دهد.

منبع:شهروند و مردم سالاری

 


آخرین اخبار آخرین اخبار