پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت یزد خبر داد

رشد صادرات استان یزد دو برابر متوسط کشوری است


رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت با اعلام این مطلب که میزان صادرات استان یزد از سال 80تا 93 رشد فزاینده ای داشته است گفت: در حالی که نرخ رشد صادرات در کشور 800درصد می باشد این رقم با تلاش تجار نمونه یزدی به میزان دو برابر یعنی 1600درصد رسیده است.

به گزارش خبرنگار یزدامروز؛ شب گذشته طی مراسمی از صادر کنندگان برتر استان با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد و سایر مسئولین  استان تجلیل شد

در این مراسم که با حضور جمع کثیری از تجار و صادر کنندگان یزدی برگزار شد محمدرضاعلمدار،رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت با اعلام این مطلب که میزان صادرات استان یزد از سال 80تا 93 رشد فزاینده ای داشته است گفت: در حالی که نرخ  رشد صادرات در کشور 800درصد می باشد این رقم با تلاش تجار نمونه یزدی به میزان دو برابر یعنی 1600درصد رسیده است.

علمدار مقاطع فولادی،پسته،کاشی ،شیشه و ظروف شیشه ای را  از مهمترین اقلام صادراتی استان عنوان کرد  و گفت: در این میان سهم کاشی از بقیه بیشتر است.

وی همچنین کفت: کشورهای عراق، پاکستان،هند،افغانستان ، هلند و ترکیه  از مهمترین کشورهای فعال در زمینه تجارت با ایران  و بازار های هدف صادراتی استان یزد می باشند.

آخرین اخبار آخرین اخبار