محتوا محتوا

مدیرکل گمرکات یزد:


مدیرکل گمرکات یزد با بیان اینکه سال گذشته عملکرد گمرک در همه زمینه ها با رشد مثبت همراه بوده است، گفت: صادرات استان در سال گذشته از نظر وزن 15 و از نظر ارزش 13 درصد رشد داشته است.

به گزارش یزدامروز، مدیرکل گمرکات یزد با بیان اینکه سال گذشته عملکرد گمرک در همه زمینه ها با رشد مثبت همراه  بوده اظهار داشت: سال گذشته 2 میلیون و 108 هزار و 530 تن کالا به ارزش 527 میلیون و 961 هزار و 690 دلار از گمرکات استان به خارج از کشور صادر شده که از نظر وزن 15 و از نظر ارزش 13 درصد رشد را نشان می دهد.

محمد حسین سلمانی عراق، پاکستان، افغانستان، ترکیه، هلند، آلمان، گرجستان، امارات، اسپانیا و ایتالیا را عمده ترین مقصد کالاهای صادراتی استان یزد ذکر کرد.

وی عمده ترین کالاهای صادراتی استان در این مدت را به ترتیب کاشی و سرامیک، میلگرد، هیدروکربن، اکسید مولیبدن،سنگ مصنوعی،موکت و شیشه ساختمانی نام برد.

سلمانی ادامه داد: سال گذشته تعداد اظهارنامه های صادراتی گمرکات یزد با 26 درصد رشد به 39 هزار و 853 فقره رسید.

وی تصریح کرد: در سال گذشته 36 هزار و 403 تن کالا به ارزش 131 میلیون و 821 هزار دلار از طریق گمرکات یزد به کشور وارد شده است که در مقایسه با مدت مشابه در سال پیش از آن از نظر وزن 8 و از نظر ارزش 14 درصد افزایش را نشان می دهد.

سلمانی مبدا کالاهای وارداتی به استان را به ترتیب کشورهای چین، ترکیه، ایتالیا، جمهوری کره، اسپانیا، آلمان، جمهوری چک، هند، قبرس و امارات ذکر کرد.

مدیرکل گمرکات یزد در ادامه با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به نام حمایت از کالای ایرانی اظهارداشت: گمرکات استان در چارچوب برنامه های گمرک جمعوری اسلامی در سال جدید تمهیدات ویژه ای برای حمایت از کالای ایرانی و بهبود فضای کسب و کار در نظر گرفته است.

سلمانی تصریح کرد: بر این اساس مهلت ضمانتنامه برای مواد اولیه، ماشین آلات خط تولید، قطعات منفصله و قطعات یدکی مورد نیاز واحدهای تولید، شرکت های دنش بنیان، فعالان مجاز اقتصادی، انواع دارو، لوازم و تجهیزات پزشکی، بیمارستانی و آزمایشگاهی و توانبخشی حداکثر 15 بهمن 97 در نظر گرفته شده است.

وی پذیرش کالاهای ورود موقت واحدهای تولیدی برای پردازش جهت صادرات قطعی و استرداد حقوق ورودی مواد اولیه وارداتی مورد استفاده در صادرات را از دیگر تسهیلات گمرک در سال حمایت از کالای ایرانی ذکر کرد.

انتهای پیام/

 


آخرین اخبار آخرین اخبار