محتوا محتوا

رئیس اورژانس استان یزد:


دهقان تصريح كرد: متاسفانه13 تن درحوادث ترافيكي استان در ايام نوروز جان باخته اند که نسبت به سال گذشته رشد 20 درصدی داشته است .

 احمد دهقان رئیس سازمان اورژانس یزد در مصاحبه با یزدامروز؛ با بیان این مطلب که از ابتدای طرح سلامت نوروزی 1397 تا امروز بیشاز4000 ماموریت توسط اورژانس استان انجام شده اظهار داشت: ازاین تعداد1200 ماموریت مربوط به حوادث ترافیکی و2800 ماموریت غیر ترافیکی بوده است.

دهقان افزود :آمارماموریت های ترافیکی انجام شده توسط در ایام امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است.

رییس سازمان اورژانس یزد ادامه داد :در این ماموریت ها درمان 1150 نفر در محل صورت گرفته و 2100  نفرنیز به بیمارستان ها و مراکز درمانی سطح استان اعزام شدند.

وی خاطر نشان کرد: 30 درصد از ماموریت های صورت گرفته  مربوط به حوادث ترافیکی بوده است .

دهقان همچنین تصريح كرد: متاسفانه 13 تن درحوادث ترافيكي استان در ايام نوروز جان باخته اند که نسبت به سال گذشته رشد 20 درصدی داشته است .

این مقام مسؤل با اشاره به اینکه از ابتدای طرح سلامت نوروزی3 پرواز توسط بالگردهای اورژانس هوایی انجام شده گفت :طی این ماموریت ها 2 بیمار به مراکز درمانی سطح استان اعزام شدند که 1 مورد از این بیماران مصدوم حوادث ترافیکی بوده است.

دکتر دهقان درادامه اظهار داشت: خوشبختانه امسال در روز سیزده فروردین نسبت به سال گذشته شاهد کاهش خطرات و صدمات ناشی از حوادث بوده ایم و برخلاف سال گذشته هیچ گونه حادثه منجر به فوت در استان گزارش نشده است.

وی در پایان یادآور شد: بیشترین حوادث ترافیکی مربوط به محور مواصلاتی عقدا به اردکان و مهریز به یزد بوده است . 

گفتنی است طرح سلامت نوروزی 1397 از 24 اسفند ماه سال گذشته آغاز و تا 15 فروردین ادامه خواهد داشت و53 پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی و 1 پایگاه اورژانس هوایی استان در این طرح خدمات فوریتهای پزشکی را به هموطنان ارایه می کنند.

انتهای پیام/ح

آخرین اخبار آخرین اخبار