محتوا محتوا

طی چهار ماهه نخست امسال اتفاق افتاده است


معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان یزد گفت: مردم خیر استان یزد در سال چهار ماهه نخست امسال 23 میلیارد و 678 میلیون ریال صدقه پرداخت کرده اند که این میزان صدقه پرداختی در مقایسه با مدت مشابه در سال 95 ، شش درصد رشد داشته است.

به گزارش یزدامروز، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان یزد با بیان اینکه تمامی کمک های جمع آوری شده مردمی صرف امور نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در همان شهرستان می شود، افزود: نیکوکاران یزدی بیش 67 میلیارد و 742 میلیون ریال در طرح های مختلف مشارکتی کمیته امداد طی چهار ماهه نخست سال 96 به مددجویان تحت حمایت کمک کردند.

غلامرضا مشعلچی افزود: خیران یزدی در طرح های مختلف مشارکت های مردمی از جمله صدقات، زکات، طرح رضوان(کمک به ساخت منازل مددجویی)، طرح اکرام ایتام، محسنین(حمایت از نیازمند غیر یتیم)، اطعام، کوثر(تامین جهیزیه)، شفاء(کمک به درمان مددجویان)، نذر قربانی، عقیقه با این نهاد همکاری می کنند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان یزد با اشاره به رشد پنج درصدی کمک نیکوکاران یزدی به نیازمندان در چهار ماهه نخست سال 96 در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته گفت: کمک‌های جمع‌آوری شده مردم برای رفع مشکلات و نیازمندی‌های محرومان در سرفصل‌های مختلف از جمله تأمین مسکن، هزینه‌های درمانی، اشتغال، تحصیل، تأمین جهیزیه و کمک به امر ازدواج جوانان نیازمند و سایر امورات مددجویان هزینه می‌شود.

رشد 6 درصدی میزان صدقات در استان یزد

وی به بخشی از طرح های مشارکتی این نهاد اشاره کرد و افزود: صندوق های صدقه کمیته امداد یکی از راه های جذب مشارکت های مردمی محسوب می شود که در اماکن مختلف شهری و روستایی، اداره ها و نهادها نصب و توزیع شده است، هم اکنون حدود 175 هزار صندوق صدقه بزرگ، متوسط و کوچک در سطح استان نصب و توزیع شده است.

مشعلچی بیان کرد: مردم خیر استان یزد در سال چهار ماهه نخست امسال 23 میلیارد و 678 میلیون ریال صدقه پرداخت کرده اند که این میزان صدقه پرداختی در مقایسه با مدت مشابه در سال 95 ، شش درصد رشد داشته است.

۱۷۷ روستا مشمول پرداخت زکات هستند

وی زکات را یکی دیگر از طرح های مشارکتی این نهاد دانست و گفت: طی چهار ماهه ابتدای سال جاری 9 میلیارد و 836 میلیون ریال زکات مستحب و واجب در استان یزد جمع آوری و  جهت رفع مشکلات محرومان و تکمیل پروژه های عام المنفعه در روستاها هزینه شده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان یزد با بیان اینکه  از مجموع ۷۶۸ روستای سطح استان، ۱۷۷ روستا مشمول پرداخت زکات هستند ابراز داشت: 39 درصد زکات جمع آوری شده در زمینه ساخت و تکمیل پروژه های عام المنفعه و 61 درصد نیز برای رفع مشکلات محرومان و نیازمندان اختصاص یافت.

۶۴۸ بیمار خاص و صعب العلاج در استان نیازمند کمک خیران هستند

وی با اشاره به مشارکت  349 میلیون ریالی خیران یزدی در طرح «شفا»یاد آور شد: هم اکنون ۶۴۸ بیمار خاص و صعب العلاج در استان به دلیل هزینه‌های بالای بیماری نیازمند کمک خیران هستند.

مشعلچی گفت: طرح شفا طرحی است که بر اساس آن مردم می توانند به عنوان حامی ، تامین مالی بخشی از هزینه های معالجه و درمان بیمارانخاص، صعب العلاج و پر هزینه که نیازمندی آنها به تایید اداره پذیرش و مددکاری کمیته امداد رسیده است را متقبل شوند، به این صورت که حامی متعهد می شود به صورت دائم و یا برای مدت مشخص، ماهیانه مبلغی را به بیمار تحت حمایت خود و یا بیمارانی که بنا به تشخیص مسئولان درمان کمیته امداد در اولویت دریافت خدمات هستند،پرداخت کند.

وی در ادامه با اشاره به لزوم مشارکت خیران در ساخت مسکن مددجویان تحت حمایت، بیان کرد: خیران می توانند با مشارکت در طرح «رضوان» که از طرح‎های مشارکتی این نهاد است با پرداخت کمک‎های انسان‎دوستانه و خیرخواهانه خود نسبت به ساخت سرپناه یا تعمیر منازل مددجویان و نیازمندان اقدام و در این عمل خداپسندانه مشارکت کنند.

رشد 113 درصدی کمک نیکوکاران یزدی

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان یزد با اشاره به رشد 113 درصدی کمک نیکوکاران یزدی در طرح رضوان، ادامه داد: دو میلیارد و 306 میلیون ریال از سوی نیکوکاران استان در قالب طرح رضوان( نقد و کالا) به کمیته امداد اهدا شد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت مشارکت نیکوکاران در طرح کوثر برای تامین جهیزیه مددجویان تحت حمایت گفت: مردم نیکوکار استان یزد در چهارماهه نخست سال96، یک میلیارد و 540 میلیون ریال در قالب طرح کوثر( تامین جهیزیه نوعروسان نیازمند) به کمیته امداد کمک کردند، این میزان کمک نیز در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، 38 درصد رشد داشته است.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار