پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اشکذر متذکر شد

رقابت ناسالم در ساخت و ساز اماکن مذهبی به صلاح نیست/ضعف «مقتل خوانی» در اشکذر


رئیس اداره تبلیغات اسلامی اشکذر به رقابت ناسالمی که بین هیئت های مذهبی در ساخت و ساز اماکن برگزاری مجالس وجود دارد اشاره کرد و گفت: باید با اتخاذ تدابیر صحیح از اتلاف وقت و هزینه در این موارد کاسته و این ظرفیت را در عمران و آبادانی دیگر مسائل شهرستان محقق ساخت.

به گزارش یزد رسا به نقل از نسیم صادق، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر صبح امروز در نشست ستاد ساماندهی شئون فرهنکی که در محل فرمانداری اشکذر برگزار شد، با اشاره به وجود واحد تشکل های دینی در اداره تبلیغات اسلامی اشکذر اظهار داشت: این واحد متشکل از انجمن های اسلامی، هیئت های مذهبی و امور مساجد و شعرای آیینی بوده که تا کنون جلسات مختلفی با مسئولین و اعضای گروه های نام برده برگزار شده است.

"حجت الاسلام والمسلمین پورقیومی" رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اشکذر در ادامه به بررسی آسیب های موجود در برگزاری مراسمات مذهبی پرداخت و خاطرنشان کرد: متاسفانه شاهد وجود بعضی انحرافات در برگزاری مراسمات مذهبی هستیم که البته این مسائل از روی ناآگاهی دست اندرکاران برگزار کننده این مراسمات به وجود آمده است.

وی به برگزاری نشست های متعددی با مسئولین هیئت های مذهبی و توجیه آن ها در خصوص مشکلات پیش آمده اشاره کرد و گفت: خوشبختانه جوانان مومن و عزیز این شهرستان به گرمی از دعوت اداره تبلیغات استقبال کرده اند که این خود جای تقدیر و تشکر دارد.

پورقیومی تصریح کرد: در همین راستا کار گروه آسیب شناسی مسائل فرهنگی شهرستان برگزار شده که در آینده نزدیک گزارشات خروجی آن در اختیار دستگاه های تصمیم گیرنده قرار خواهد گرفت.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اشکذر گفت: در بررسی های به عمل آمده 44 مورد آسییب شناسایی شده است که در کنار آن 25 نقطه قوت و 15 مورد راهکار در جهت رفع آسیب ها مورد مطالعه قرار گرفته است.

وی به رقابت ناسالمی که بین هیئت های مذهبی در ساخت و ساز اماکن برگزاری مجالس وجود دارد اشاره کرد و گفت: باید با اتخاذ تدابیر صحیح از اتلاف وقت و هزینه در این موارد کاسته و این ظرفیت را در عمران و آبادانی دیگر مسائل شهرستان محقق ساخت.

این مقام مسئول یکی از ضعف های مراسمات عزاداری در شهرستان را ضعف در مقتل خوانی عنوان کرد و گفت: جلسات مذهبی خانگی بی شماری در سطح شهرستان در حال برگزاری است که لازم است نظارت هدفمندی روی آن ها صورت پذیرد.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار