پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

یادداشت/

رهبر معظم انقلاب؛ مهمترین راهبر و مفسر اندیشه و سیره امام خمینی(ره)


امروز مهمترین راهبر و مفسر اندیشه و سیره معمار کبیر انقلاب، رهبری معظم هستند که روش مدیریتی ایشان همان سیره امام (ره)، برگرفته از اسلام ناب با بیان ادبیات موثر است.

به گزارش یزدامروز، تحریف اندیشه و سیره امام راحل از مهمترین تهدیدات انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت اسلامی در جهان اسلام و پیرامون آن به شمار می رود چرا که موثرترین و آسانترین شیوه بدخواهان برای مقابله با انقلاب اسلامی، سیره و اندیشه امام راحل استفاده از روش تحریف است وبا نگاه اجمالی به تاریخ نیز پی خواهیم برد که این روش بسیار مورد استفاده قرار گرفته و جریانهای معاند بزرگترین ضربات را به پیکره قویترین نهادها فکری از این طریق وارد آوردند.

شانه خالی کردن از زیربار مسئولیت توسط برخی مسئولان مهمترین علت تحریف امام راحل

از جمله پیامدهای تحریف اندیشه های امام شکل گیری گروه ها، فرقه ها و جریانات مختلف است که در طول تاریخ از طریق تحریف کلام و برداشت های منحرفانه از متون دینی صورت گرفته و در این میان جریان صهونیستی از متخصص ترین گروه ها در این زمینه است.

متاسفانه امروزه امام و اندیشه های ناب ایشان در حال تحریف بوده و مهترین علت این موضوع گذشت زمان و دور شدن از زمان درک آن حضرت است البته دلیل دیگر پیچیدگی شرایط امروز جامعه بوده که برخی برای شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت ترجیح می دهند سیره و اندیشه امام نظیر مواضع سیاسی و ضد استکباری، ساده زیستی و توصیه این مهم به مسئولان نظام،حمایت از مظلومان جهان، مواضع ضدصهونیستی، عدم وابستگی به بیگانگان و امثالهم را ساده سازی کنند.

تحریف اندیشه های امام (ره) امروز از سوی برخی مسئولان که روحیه آنان با روحیه انقلابی، امام و رهبری سازگاری ندارد به شیوه های مختلف از جمله سوء استفاده و برداشت هایی از مفروعات اندیشه امام(ره)، سوء استفاده ار اطرافیان حضرت امام (ره) که در تراز اندیشه های ایشان قرار ندارند، تغییر اولویت ها و توجیه برخوردهای اجتماعی با اندیشه های امام(ره) با بیان این نکته که تغییر شرایط زمان ضرورت تغییر برداشت از اندیشه ها را طلب می کند زمینه هایی است که تحریف اندیشه های امام را رقم زده است.

راه های جلوگیری از تحریف اندیشه های امام راحل توسط رسول اکرم (ص) به ما آموخته شده  و آن هم حدیث شریف ثقلین است که امام را حل نیز در ابتدای وصیت نامه سیاسی - الهی خود آن را ذکر کرده اند وبر اساس این حدیث شریف کتاب قرآن به عنوان یک کتاب الهی و امام صامت و امام به عنوان جانشین پیامبر و یک قرآن ناطق محسوب می شود.

رهبر معظم انقلاب؛ مهمترین راهبر و مفسر اندیشه و سیره امام خمینی (ره)

از این روش شیوه مناسبی علیه تحریف اندیشه های ناب امام خمینی (ره) بدست می آید بدین صورت که امروز مهمترین راهبر و مفسر اندیشه و سیره معمار کبیر انقلاب، رهبری معظم هستند که  روش مدیریتی ایشان همان سیره امام (ره)، برگرفته از اسلام ناب و برخواسته از تغییر و تحولات ناشی از تغییر تاکتیک ها وبا بیان ادبیات موثر است و معظم له فروعات را متناسب با شرایط زمان تفسیر کردند که از جمله این تفاسیر در قالب بیاینه گام دوم انقلاب اسلامی که تبیین امروزی اندیشه ها و سیره حضرت امام (ره) به شمار می رود ارائه شده است.

اندیشه های ناب امام عزیز برخواسته از مبانی توحیدی و فطرت انسانی است و گذر زمان گرد فراموش را بر آن نخواهد نشاند معنویت جویی، استقامت در برابر ظالم،یاری نمودن محرومین،وحدت در برابر نظام ظلم، جهاد و مبارزه با مستکبردر مقابل سازش و تسلیم، استقلال و آزادی ،خداجویی نمونه ای از مجموعه شعارهایی است که موضوعاتی جذاب،زنده و منطقی را شامل شده و می توانند برای ملت های اسلامی و ملت های آزادی خواه جهان به ویژه جوانان این ملت ها راهگشا باشد.

متاسفانه امروز علی رغم مهیا بودن  زمینه ها و زیر ساخت ها تحقق بسیاری از اندیشه ها و آرمان ها امام عظیم الشان در کشور عدم اعتماد به جوانان و ورود امکانات از بیرون کشور و گره زدن زندگی مردم به مذاکره با دشمن فرصت های نابی را از ما گرفته است چرا که پیشرفت های علمی کشور در زمینه هایی چون هوافضا،ساخت ماهواره، نانو،پزشکی و .... همه در سایه اعتماد به جوانان این مرزوبوم به بار نشسته است.

در بعد منطقه ای امروزه وضعیت امنیت اسرائیل بیش از گذشته به خطر افتاده و مقاومت حزب الله در برابر صهونیست ها به دفاع همه جانبه تبدیل شده به نحوی که در بسیاری از این موارد رژیم صهیونیستی با آنکه آغاز کننده جنگ محسوب می شود در ادامه درخواست کننده آتش بس با پادرمیانی جوامع جهانی است بر پایه همین فرهنگ مقاومت است که  اعتلاف هایی چون ائتلاف عبری_عربی_صهونیستی منجر به شکست شده  و داعش با وجود حمایت های دولت های غربی  رو به زوال و پایان است و البته طرح های آمریکا در کشورهای منطقه نظیر عراق، سوریه، افغانستان و حتی لیبی ناکام گذاشته است.

مقاومت؛ منش برگرفته از اندیشه های ناب امام امت

امروز تحریم های دشمنان با منش مقاومت که برگرفته از اندیشه های ناب امام راحل و هدایت های رهبری معظم انقلاب است  دشمنان را در اهداف خود که همانا فلج کردن اقتصاد کشور بوده ناکام گذارده و کشور را از این دسیسه ها خارج کرده هرچند حضور چند کشتی نفتی ایران در کشور تحریم شده ونروئلا در برابر چشمان امریکائی ها آنان و قدرت نظامی شان را در برابر متحدانش چون رژیم صهونیستی ودولت سعودی به سخره گرفته است.زیر ساخت های خودکفایی و اعتماد به نفس در ایران و ایجاد استقلال در کشورهای منطقه فراهم شده و مشاهده میکنیم که  امریکائی ها با مردم عراق رودرو قرار گرفتند وبه زودی مجبور به ترک خاک این کشور خواهند شد.

همه این موارد حکایت از آن دارد که اهداف امام راحل با هدایت های رهبری در حال تحقق است و بسیاری از جریان ها که روزی به دنبال براندازی انقلاب اسلامی بودند و بحران ها و فتنه ها را برای توقف نظریه انقلاب اسلامی طراحی و اجرا می کردند امروز در موضع سیاسی خود به بن بست رسیده و در حال تغییر رفتار هستند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی  با هوشمندی اهداف امام بزرگوار را در زمینه تحولات منطقه ای و جهانی پیگیری و هدایت می کنند و البته در کشور نیز رهنمودهای متعددی برای مسئولان کشور در جهت پیاده سازی اندیشه های ناب امام در اداره کشور داشته و دارند.

هر چند امروز کشور ما در حوزه های اقتصادی دچار مشکلاتی است که ناشی از مدیریت ناکارآمد،فساداداری و افتصادی و مشکلات معیشتی  است اما امیدواریم مجلس جدید که تفکراتی نزدیک تر به اندیشه های امام(ره) دارد بتواند با تاسی به ارمان های بنیان گذار انقلاب و رهنمودهای خلف صالح ایشان راه حلی مناسب برای بازگشایی گره های کور حاصل از ناکارامدی مدیران در دهه گذشته را پیدا کند و کشور را از وضعیت کنونی نجات بخشد.

تعبیر فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر افول آمریکا

به فرموده رهبر معظم انقلاب امریکائی ها دچار افول شده اند و امروز این فرمایش تعبیر شده است چرا که آمریکائی ها به جایی رسیده اند که مردم مستضعف آن، پرچم کشور خود را که نشان هویت  کشور است در جلو چشم دوربین های خبری دنیا به آتش می کشند.

در پایان باید به ذکر این نکته اشاره کرد که ویروس کرونا علی رغم تلخی های فراوان، ضعف های اخلاقی و فرهنگی غرب را به نمایش گذاشت و اهمیت  و ضرورت پیگری اندیشه ها و آرمان های امام راحل که برگرفته از کلام خدا،فطرت الهی بشر و روحیه انقلابی است  را مضاعف می سازد.

غلامحسین دشتی
انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار