پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

به علت بارش شدید باران در اماکن حرم رضوی؛

رواق‌های حرم رضوی دچار آب‌گرفتگی شد/ +فیلم


معاون اماکن متبرکه آستان قدس رضوی گفت: آب گرفتگی رواق‌های حرم مطهر رضوی در کمتر از ۲ ساعت برطرف شد و حرم مطهر رضوی در وضعیت عادی است و پذیرای زائران بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) بوده است.

به گزارش یزدامـــــــــروز؛ معاون اماکن متبرکه آستان قدس رضوی گفت: آب گرفتگی رواق‌های حرم مطهر رضوی در کمتر از ۲ ساعت برطرف شد و حرم مطهر رضوی در وضعیت عادی است و پذیرای زائران بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) بوده است.

 

به گزارش تسنیم، بارش شدید باران و تگرگ که از اواخر وقت شب گذشته در مشهد مقدس آغاز شده بود سبب جاری شدن سیلاب و آب گرفتگی معابر در بیشتر نقاط استان خراسان رضوی و شهر مقدس مشهد شد.

 

شب گذشته صحن‌های انقلاب و جمهوری و بیشتر صحن‌های حرم مطهر تا مچ پای انسان آب ایستاده بود و رواق دارالحجه نیز آب چکه کرده و خیس شده بود ضمن اینکه برخی نقاط پارکینگ ها به استخرچه‌هایی کوچک تبدیل شده بود که رفت و آمد را سخت می‌کرد.

 

در این میان حرم مطهر رضوی نیز شب گذشته پس از پایان ترنم دعای پرفیض کمیل شاهد بارش باران بود که کم کم شدت گرفت و بسیاری از رواق‌های حرم مطهر رضوی نیز دچار آب گرفتگی شد و زائران و خادمان حرم مطهر رضوی را غافلگیر کرد.

 

علاوه بر این آب گرفتگی در برخی نقاط پارکینگ‌های زیرگذر حرم مطهر رضوی نیز قابل مشاهده بود و رفت و آمد خودروها با مشکل مواجه شده بود. در این میان مسئولان آستان قدس رضوی معتقد هستند که بارندگی و آب گرفتگی اخیر در حرم مطهر رضوی مانند سایر اماکن شهر بوده است.

 

 

آب گرفتگی کمتر از دو ساعت برطرف شد

سید خلیل منبتی، معاون اماکن متبرکه آستان قدس رضوی در این زمینه به خبرنگار تسنیم اظهار داشت: بارش شدید باران شب گذشته در مشهد مقدس در بسیاری از معابر و گذرگاه‌های شهری سبب آب گرفتگی شده بود و در این میان حرم مطهر رضوی نیز از این قاعده مستثنی نبود.

 

وی با بیان اینکه آب گرفتگی رواق‌های حرم مطهر رضوی همانند آب گرفتگی معابر سطح شهر بوده است تصریح کرد: بنده شب گذشته در حرم مطهر رضوی حضور داشتم و آب گرفتگی مشکل خاصی ایجاد نکرده بود و کمتر از دو ساعت آب‌های جاری جمع آوری شد.

 

منبتی با اشاره به اینکه این آب گرفتگی خسارتی در برنداشته است افزود: شب گذشته و امروز حرم مطهر رضوی در وضعیت عادی خود پذیرای زائران بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) بوده است.

 

 

حرم رضوی در خط القعر مشهد مقدس قرار دارد

سید احمد هاشم آبادی، سرپرست روابط عمومی آستان قدس رضوی نیز در این زمینه اظهار داشت: آب گرفتگی در اماکن حرم مطهر رضوی نیز همانند سایر نقاط شهر مشهد در شب گذشته بوده است و مشکل خاصی به وجود نیامده است.

 

سرپرست روابط عمومی آستان قدس رضوی گفت: با توجه به اینکه حرم مطهر رضوی به نوعی در خط القعر شهر مشهد قرار گرفته، بالاآمدگی آب در برخی نقاط حرم رضوی و تخلیه با تاخیر آن طبیعی بوده است.

 

انتهای پیام/عLoading the player...
Loading the player...آخرین اخبار آخرین اخبار