پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدعی‌العموم الآن کجاست؟

روزنامه معلوم‌الحال یزد بازهم مصوبه دادستانی کشور را نادیده گرفت


این قانون گریزی ادامه دار در حالی است که پیشتر سخنگوی قوه قضائیه علنا بر ممنوع التصویری رئیس دولت اصلاحات تاکیر کرده و از برخورد با نقض کنندگان آن سخن گفته بود.

به گزارش یزدرسا به نقل از عصرسیاست، یکی از روزنامه‌های محلی یزد که در تطهیر چهره فتنه گران ید طولایی دارد با انتشار یادداشتی از استاندار اسبق یزد بازهم در راستای نادیده گرفتن مصوبه قانونی دادستانی کشور گام برداشته و تصاویری از یکی از سران فتنه را در شماره 983 روز 21 آبان خود انتشار داده است.

این قانون گریزی ادامه دار در حالی است که پیشتر سخنگوی قوه قضائیه علنا بر ممنوع التصویری رئیس دولت اصلاحات تاکیر کرده و از برخورد با نقض کنندگان آن سخن گفته بود.(لینک کامل خبر)

این دست اقداامات از سوی روزنامه های جریان معلوم الحال در حالی صورت می گیرد که پیشتر نیز برخی از نهادهای امنیتی_ نظارتی استان با احضار مدیران این نوع رسانه ها از آن گونه اقدامات برحذر داشته و کارت زرد اعطا کرده است که حال باید دید پس از اقدام جدید این روزنامه هدایت شده مسئولین نظارتی و امنیتی چه اقدامی انجام خواهند داد.

این گونه اقدامات در راستای تطهیر و بازگرداندن فتنه گران را در باید در چارچوب پروژه بزرگتری محاسبه کرد که در آن برخی از رسانه های نوشتاری و فضای مجازی جریان وابسته در استان قصد دارند با قانون گریزی جو سیاسی استان را ملتهب کرده و زمینه را برای ورود مجدد فتنه گران به عرصه سیاسی استان فراهم کنند.

از نکات قابل تامل در این میان شعارزدگی این جریان در تبیین مولفه های قانون گرایی دانست که در آن با ادعاهای گزاف خواستار قانونگرایی در کشور و استان هستند اما مصوبه قانونی دادستانی کشور را نادیده می گیرند.

در سوابق رئیس دولت اصلاحات که با سوابق ننگین خود در فتنه سال 88 عنوان ضلع سوم فتنه را یدک کشید همین بس که رهبر معظم انقلاب نیز وی را باغی بر نظام دانسته و از ملاقات وی امتناع می کند.

در چنین فضایی است که اصلاح طلبان یزد در راستای تشدید فعالیت های انتخاباتی خود قصد دارند با ملتهب کردن فضای استان نظارت نهادهای نظارتی را زیر سوال برده و در برابر آن مقاومت کنند.

روز گذشته نیز سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه  به دنبال اقدام روزنامه اطلاعات در انتشار تصویر و اظهارات رییس جمهور دوره اصلاحاتعلیه مدیر مسئول روزنامه اطلاعات اعلام جرم کرده است.(لینک کامل خبر)

حال باید دید مسئولین نظارتی و امنیتی استان و مدعی العموم در خصوص مصوبه دادستانی کشور چه اقدامی را خواهند داشت.


آخرین اخبار آخرین اخبار