محتوا محتوا

سفر رهبری به یزد در خاطرات خبرنگاران یزد


12دی‌ماه 86 روزی به‌یادماندنی برای یزدی‌ها بود. خبرنگارانی که اخبار مربوط به این سفر بابرکت را انعکاس می‌دادند، از این روز باشکوه خاطرات خوبی دارند.

به گزارش یزدامروز؛ 12دی‌ماه 86 روزی خاص و به‌یادماندنی برای یزدی‌ها بود و هرسال با رسیدن این روز خاطرات شیرین حضور رهبر معظم انقلاب در استان یزد زنده می‌شود. خبرنگارانی که اخبار مربوط به این سفر بابرکت را انعکاس می‌دادند هم از این روز باشکوه خاطرات خوبی دارند.

 

«زهرا صبوحی» خبرنگار حوزه زنان در یزد در رابطه با خاطراتش از حضور رهبر معظم انقلاب در یزد با بیان اینکه در آن روز آسمان ابری اما چشم‌ها بارانی بود، گفت: این اشک شوق و حال وصف‌ناشدنی مردم برایم بسیار جالب بود.

وی با بیان اینکه تجمع آن روز به‌منظور حضور ولی‌فقیه و به‌عنوان پشتیبانی از ایشان بود، اذعان کرد: جمعیت زیادی به استقبال آقا آمده بودند طوری که به گفته رسانه‌ها نیم میلیون نفر در آن سال جمع شده بودند تا از رهبر عزیزمان استقبال کنند؛ هنوز تجمع به این بزرگی در یزد نداشته‌ایم.

صبوحی به برف سنگینی که بعد از رفتن رهبر معظم انقلاب در یزد بارید، اشاره کرد و افزود: یزد تا به امروز چنین برفی را به خود ندیده است؛ به نظرم این از برکت قدوم رهبر انقلاب در یزد بود.

این بانوی خبرنگار با اشاره به اینکه مردم طبس هم در آن روز به یزد آمده بودند و با گل نرگس و اشک خود به استقبال رهبر عزیزمان می‌رفتند، خاطرنشان کرد: در آن روز جلوه‌های نابی در یزد دیده شد که اگر در آن سال شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی به این صورت که امروز مردم از آن استفاده می‌کنند بود، ازنظر رسانه‌ای قوی‌تر عمل می‌شد و انعکاس خبری گسترده تری داشت.

«بهناز عسکری» خبرنگار روزنامه اطلاعات با بیان اینکه 12دی‌ماه سال 86 را هیچ‌گاه از یاد نمی‌برم چون برای همه مردم استان یزد روزی سراسر شور و شوق بود، اذعان کرد: مردم سر از پا نمی‌شناختند و همه با اشتیاق برای دیدن رهبر عزیزمان آمده بودند.

وی با اشاره به اینکه آن روز روزی پرخاطره و جذاب‌ترین پوشش خبری بود که در سابقه‌ی کاری‌ام داشتم، تصریح کرد: خبرمان نوشتاری بود ولی پیش خود حسرت می‌خوردم کاش عکاس خبری بودم و این جلوه‌های زیبای استقبال را می‌توانستم به تصویر بکشم.

عسکری ادامه داد: دیدن پیرمرد و پیرزن عصابه‌دست آمدن معلولان ویلچر سوار کودکانی که به همراه والدین که همه به عشق رهبر و با تمام وجود در آن سرمای سوزان آمده بودند؛ از جلوه‌های زیبای آن روز بود.

«کبرا دانشی» خبرنگار خبرگزاری ایرنا با بیان اینکه وقتی خبر آمدن رهبر معظم انقلاب به یزد منتشر شد مردم سر از پا نمی‌شناختند و با خوشحالی و شعف خیابان‌ها را آذین‌بندی می‌کردند، گفت: از همان ساعات اولیه 12دی‌ماه در سال 86 مردم به خیابان آمده بودند و شور و هیجان خاصی داشتند.

وی ادامه داد: از اینکه به‌عنوان خبرنگار این‌چنین خبرهای خوبی را به مردم می‌دادیم،خوشحال بودم؛ با همکاران هماهنگ شده بودیم تا در اولین فرصت ممکن خبرهای خوب سفر رهبر معظم انقلاب را مخابره کنیم.

«مسعود میر جلیلی» عکاس خبری هم عشق و علاقه مردم که از مدت‌ها قبل خیابان و کوچه‌ها را آذین‌بندی کرده و حتی کوچه‌هایی که مسیر مقام معظم رهبری هم نبود را به یمن ورود ایشان آذین‌بندی کرده بودند، را یادآور شد و گفت: صبح روز 12 دی‌ماه همه آمده بودند؛ پیر و جوان، زن و مرد و هیچ‌کس سر از پا نمی‌شناخت.

وی با اشاره به اینکه سفر مقام معظم رهبری سفری پربرکت بود، اذعان کرد: به یمن ورود ایشان به یزد مصوباتی انجام گرفت و مشکلاتی در یزد حل شد. بارش بی‌سابقه برف پس از رفتن ایشان از یزد هم قابل‌توجه بود.

میر جلیلی با اشاره به اینکه آن روزها حال و هوای خوبی بر یزد ساکن بود و هرکس در وسع خود هر کاری که از دستش برمی‌آمد برای مقدمات سفر انجام می‌داد، اظهار کرد: یکی از سوژه‌هایی که برایم جالب بود، آوردن نوزادان به مراسم استقبال بود؛ در یزد معمولاً در فصل سرد نوزادان را بیرون نمی‌آورند تا از بیمار شدن آن‌ها جلوگیری شود.

انتهای پیام/ش


آخرین اخبار آخرین اخبار