پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد عنوان کرد

روند شیب ابتلا به کرونا در استان یزد از 15 فروردین ماه


محمود نوری شادکام گفت: پیش بینی می کنیم با همکاری خوب مردم از 15 فروردین ماه شاهد روند نزولی این بیماری در استان باشیم.

محمود نوری شادکام در مصاحبه با خبرنگار یزدامروز؛ با بیان اینکه با همکاری مردم خوب استان تعداد ورودی و خروجی بیماران مشکوک به کرونا در بیمارستان های ما ثابت شده است گفت: بحمدالله شیب صعودی مبتلایان به بیماری کرونا در استان ملایم تر شده و تاکنون از تعداد 2هزار و 207 نفر افراد بستری مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستان های استان هزار و 588 نفر بهبود یافتند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد ازمثبت شدن تست ابتلا به کرونا 776 در یزد خبر داد و اظهار داشت: تا این لحظه تعداد کل فوت شدگان مشکوک به بیماری کرونا 129 نفر بوده که تست 76 نفر از این افراد مثبت بوده و میانگین سنی فوت شدگان هم 70 سال است.

مسمومیت های ناشی از نوشیدن الکل از چالش های جدید معاونت درمان استان یزد

وی در بخش دیگری از سخنانش مسمومیت های ناشی از نوشیدن الکل را از چالش های جدید معاونت درمان استان دانست و گفت:  در روزهای گذشته نوشیدن الکل سبب مسمومیت 24 نفر از شهروندان یزدی شد که متاسفانه منجر به فوت 4 نفر،نابینایی 3 نفرو مرگ مغزی 2 نفر شده و مابقی این افراد نیز مشکلات کلیوی پیدا کرده و تحت دیالیز قرار دارند.

معاون درمان علوم پزشکی یزد تاکید کرد: نوشیدن الکل هیچ تاثیری بر ویروس کرونا ندارد و با توجه به ورود الکل های تقلبی توسط برخی افراد سود جو به بازار نوشیدن آن ها بسیار سمی و خطرناک است.

شادکام دربخش دیگری ازسخنانش در زمینه پیش بینی زمان شیب نزولی بیماری کرونا در استان گفت: پیش بینی می کنیم با همکاری خوب مردم از 15 فروردین ماه شاهد روند نزولی این بیماری در استان باشیم البته فرایند این دست بیماری های ایپدمی طی بازه 2 تا 6 ماهه فروکش کرده و از بین خواهد رفت.

معاون درمان علوم پزشکی یزد در پایان در خصوص افرادی که از آنان تست کرونا گرفته می شود اظهار داشت: به دلیل عدم دسترسی آسان به کیت های تشخیص و گران بودن تست کرونا این تست از بیماران گرفته می شود که بیشترین علائم بیماری کرونا را داشته باشند.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار