پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

در تقاطع غیر همسطح شهید حکیمیان برگزار شد

رونمايي از تندیس شهید پاکنژاد در يزد +تصاویر


مراسم رونمايي از تنديس شهيد «سيد رضا پاكنژاد» با حضور ريیس و اعضای شورای اسلامی شهر یزد، شهردار و جمعی از مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، در تقاطع غیر همسطح شهید حکیمیان برگزار شد.

به گزارش یزد رسا، مراسم رونمايي از تنديس شهيد "سيد رضا پاكنژاد" با حضور ريیس و اعضای شورای اسلامی شهر یزد، شهردار و جمعی از مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، در تقاطع غیر همسطح شهید حکیمیان برگزار شد.

 

حجت الاسلام «عباس زارع» ريیس شورای اسلامی شهر یزد در مراسم رونمایی از اين تندیس با اشاره به جایگاه والای شهید و شهادت در دنیا و آخرت، گفت: شهید پاکنژاد عصاره غیرت، عزت و سر بلندی مردم یزد است و زندگی و مبارزات شهید پاکنژاد می‏‏تواند الگوی خوبی برای نسل جوان و پویای کشور باشد.

 

وي در ادامه با بيان این که شهدا مظهر عقلانیت دینى و مدافع حقانیت و عدالت هستند، افزود: شهید پاکنژاد از جمله شهدای بزرگی بود که برای این کشور دلسوزانه جنگید و به بالاترین پاداش و مزد جهاد فى‏سبیل‏اللَّه یعنی شهادت نائل آمد.

 

زارع يادآور شد: زندگی و رفتار و منش شهید سید رضا پاکنژاد باید به عنوان یک پزشک نمونه و اسوه پزشکان و حکیمان مورد بررسی قرار گیرد و به جامعه پزشکی امروز و آینده معرفی شود.

 

ريیس شورای اسلامی شهر یزد در پايان یادآور شد: این چنین تندیس‎‎هایی که نشانه مردان بزرگ و سرافراز کشور هستند، باید بیشتر در سطح شهر نصب شود تا مردم نسبت به آنها آشنایی بیشتری پیدا کنند.

 

گفتني است؛ شهید "سیدرضا پاکنژاد" نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی بود که در حادثه هفتم تیرماه سال 61 در انفجار ساختمان حزب جمهوری، به همراه شهید بهشتی و یارانش به شهادت رسید.
انتهای پیام/ع
آخرین اخبار آخرین اخبار