پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

کتابی موضوع انقلاب اسلامی؛

رونمایی «برج قحطی» در یزد


کتاب «برج قحطی» نوشته هادی حکیمیان با موضوع انقلاب اسلامی، 26 خرداد در یزد رونمایی می‌شود.

به گزارش یزد امــــروز، این کتاب دومین اثر بلند داستانی هادی حکیمیان است که در 438 صفحه و هفت فصل به موضوع انقلاب اسلامی در یزد می‌پردازد و بخش‌هایی از تاریخ معاصر ایران و مبارزات مردم علیه حکام زر و زور در دوران قاجار و پهلوی را روایت می‌کند.

وی نگارش این رمان را به پیشنهاد زنده‌یاد امیرحسین فردی آغاز کرد و طی پنج سال آن را نگارش کرد و اکنون قرار است این کتاب روز 26 خرداد در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان، استادان و نویسندگان رونمایی شود.

تمام حوادث و وقایع داستانی این رمان در شهر یزد اتفاق می‌افتد و نویسنده سعی کرده علاوه بر تبیین برخی از آداب، رسوم و فرهنگ غنی مردمان دیار دارالعباده، اصطلاحات و واژه‌های بومی و محلی یزد را به مخاطب ارائه دهد.

رمان برج قحطی در شمارگان یک‌هزار و 200 نسخه در قطع رقعی، توسط انتشارات شهرستان ادب منتشر و در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز عرضه شد.

این اثر سال گذشته در نخستین جشنواره سراسری داستان اشراق حائز رتبه اول رمان در بخش ویژه پنجاهمین سالگرد نهضت امام خمینی (ره) شده است.

از این نویسنده یزدی همچنین مجموعه داستان «گل انارها را باد می‌برد» توسط انتشارات سوره مهر منتشر و در سال 86 برنده کتاب سال جشنواره شهید حبیب غنی‌پور شده است.

وی هم‌اکنون رمان‌های «تنگه زاغ» و «خواب پلنگ» با موضوع کودک و نوجوان را در دست چاپ دارد.


آخرین اخبار آخرین اخبار