پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس حوزه هنری استان یزد خبر داد

رونمایی کتاب «کاکوتی» هم‌زمان با هفته هنر انقلاب اسلامی در یزد


رئیس حوزه هنری استان یزد از انتشار و آئین رونمایی کتاب نمایشنامه «کاکوتی» اثر کرامت یزدانی در هفته هنر انقلاب اسلامی خبر داد.

محمدصادق کوچک‌زاده در مصاحبه با یزدامروز؛ از انتشار و آئین رونمایی کتاب نمایشنامه «کاکوتی» اثر کرامت یزدانی در هفته هنر انقلاب اسلامی خبر داد.

رئیس حوزه هنری استان یزد با اشاره به تولید و انتشار کتاب نمایشنامه «کاکوتی» با موضوع دفاع مقدس در واحد هنرهای نمایشی این مرکز گفت: هم‌زمان با هفته هنر انقلاب از این کتاب با حضور مسئولان، هنرمندان، کرامت یزدانی نویسنده اثر، بازیگران و عوامل این نمایش که هم‌اکنون در تالار هنر به روی صحنه است، رونمایی خواهد شد.

وی افزود: این کتاب در 56 صفحه در قطع رقعی با شمارگان 1100نسخه در هفته هنر انقلاب اسلامی توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

رئیس حوزه هنری استان بیان کرد: داستان کاکوتی که در پی انتقال یک مفهوم انسانی و صلح و دوستی میان ملت‌هاست، به رویارویی و ارتباط یک سرباز ایرانی و یک سرباز زخمی عراقی می‌پردازد که برای زنده ماندن به کمک همدیگر نیاز دارند. در این مخمصه و تنگنا، سرباز ایرانی برای رفع تشنگی سرباز عراقی ـ‌که اسیر شده‌ـ گیاهی را به نام «کاکوتی» به او می‌دهد و  ...

دبیر هفته هنر انقلاب اسلامی در استان ادامه داد: آئین رونمایی از این کتاب دوشنبه 26 فروردین ساعت 20 همراه با اجرای صحنه‌ای این اثر به کارگردانی جعفر دل‌دل در تالار هنر واقع در بلوار شهید صدوقی(ره) برگزار  می‌شود.

وی افزود: این نمایش همچنین با حضور نصرالله قادری ـ نویسنده، مترجم، کارگردان، منتقد و مدرس دانشگاه ـ مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت.

«کاکوتی» نام گیاهی است با گل‌های بنفش و از تیره نعنائیان که بوی گرم و تندی همانند نعناع دارد و با عطر ویژه خود در طب سنتی و آشپزی استفاده می‌شود. این گیاه، فصل بهار در نواحی کوهستانی ایران از جمله ارتفاعات برخی مناطق استان یزد می‌روید.

هفته هنر انقلاب اسلامی هم‌زمان با سالگرد شهادت سید مرتضی آوینی از 20 تا 26 فروردین با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری و ادبی در یزد در حال برگزاری است.

انتهای پیام/ح

آخرین اخبار آخرین اخبار