پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نا گفته هایی از «حاج حسن دانش» به روایت یک دوست؛

رویای نا تمام «حاج حسن» برای زیارت ائمه بقیع(ع)/ دو دختر شیرین زبان «مرحوم دانش» غم ما را بیشتر می کنند


حاج حسن خیلی مُصِر بود که به حج رفته و ائمه بقیع را زیارت کند. اما قرار بود بعد از مکه به مدینه اعزام شود که متاسفانه با وقوع این حادثه، حاج حسن به آرزوی خود نرسید.

به گزارش یزدامـــــــروز؛ محمد حسن حسن زاده، از قاریان برجسته یزدی و از نزدیکان حاج حسن دانش است. وی در گفتگو با عصر فرهنگ ضمن ابراز تاسف از ضایعه بزرگ فقدان حاج حسن دانش ابراز داشت: آقای دانش از اساتید بنده و دوستان قدیمی بود که متواضع، با اخلاق، متخلق به اخلاق قرآنی بود. تواضعش زبانزد همه بود و در زمینه تمرین و تلاش برای قرائت کوشش عجیبی داشت.

حسن زاده افزود: امسال آقای دانش به عنوان پاداش کسب رتبه بین المللی مسابقات قرآنی به حج اعزام شده بود. خیلی مصر بود که به حج رفته و ائمه بقیع را زیارت کند. اما قرار بود بعد از مکه به مدینه اعزام شود که متاسفانه با وقوع این حادثه، حاج حسن به آرزوی خود نرسید.

وی ادامه داد: بنده با آقای دانش رفت و آمد خانوادگی هم داشتم. حاج حسن دانش دو دختر شیرین زبان هم داشت که بسیار به پدر وابسته بودند. علاقه و وابستگی متقابل حاج حسن و فرزندانش ناراحتی ما را بیشتر می کند.

این قاری یزدی تاکید کرد: حسن دانش استادانه تلاوت می کرد. تلاوتش با توجه به معانی، تفکر و درک آیات کتاب الهی بود. شاید علت اثرگذاری تلاوتش نیز همین ها بود.

وی گفت: سال گذشته حاج حسن دانش با کسب رتبه نخست مسابقات بین المللی بار دیگر نگاه ها را به یزد و قاریان یزدی معطوف کرد. امسال وقت این بود که حسن دانش با سفر به جای جای کشور و جهان اسلام مردم جهان را در ثمره زحمات خود شریک کرده و آن ها از قرائت وی استفاده کنند، ولی متاسفانه فاجعه یمن این فرصت را از همه ما سلب کرد.


آخرین اخبار آخرین اخبار