پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نارضایتی بازنشستگان کشوری از بیمه طلایی؛

رئیس کانون بازنشستگان کشوری استان یزد:برخی به علت عدم توانایی در پرداخت هزینه،قید درمان را می زنند/صندوق بازنشستگی کشوری جوابگوی اعتراضات بازنشستگان باشد


به تازگی یکی از شرکت های بیمه گر، که با صندوق بازنشستگی کشوری ، کانون عالی کارگران بازنشسته و وزارت آموزش و پرورش جهت پرداخت هزینه درمان بازنشستگان قرارداد به امضا رسانده است، برای پرداخت های خود سقف تعهد، ایجاد کرده و این درحالی است که تا قبل از ابلاغ دستورالعمل جدید به شعب این شرکت در بهمن ماه سال جاری، هیچ گونه سقف تعهدی وجود نداشته است .

به گزارش خبرنگار یزد امــــروز؛«می‌دانم که بازنشستگی چه پیامدهایی دارد و زمانی که عروس‌ها و نوه‌ها به خانه می‌آیند و یخچال خانه خالی است یعنی چه» و « بازنشسته‌ها فرصت‌های خوبی برای جامعه هستند و دولت نیز در قبال آنان وظیفه دارد»


این ها سخنان علی ربیعی وزیر تعاون، کارورفاه اجتماعی دولت تدبیر و امید است و شکی نیست که یکی از وظایف دولت تامین رفاه مردم و به ویژه قشر کم درآمد است.

یکی ازاقشار کم درآمد جامعه که سالیان متمادی چرخ های این کشور را در زمینه های مختلف به گردش درآورده و حال به دوران استراحت رسیده، قشر بازنشستگان است.


بازنشستگانی که بعضا به خاطر ناکافی بودن حقوق و وجود مشکلات معیشتی نه تنها در حال استراحت نبوده بلکه گاها دو شیفت هم مشغول به کارند .
پرداختن به مشکلات متعدد این عزیزان هم عمر نوح می خواهد و هم صبر ایوب اما مسئله ای که اخیرا موجی از نارضایتی و اعتراض بازنشتگان عزیز را فراهم آورده، موضوع هزینه های درمانی آنها است.


گفتنی است که به تازگی یکی از شرکت های بیمه گر که  قراردادهای مختلفی با صندوق  بازنشستگی کشوری و کانون عالی کارگران بازنشسته و وزارت آموزش و پرورش دارد برای پرداخت هزینه درمان بازنشستگان سقف تعهدی ایجاد کرده است و این درحالی است که تا قبل از ابلاغ دستورالعمل جدید در بهمن ماه سال جاری به شعب این شرکت، هیچ گونه سقف تعهدیدر این زمینه  وجود نداشته است .


لذا سایت خبری تحلیلی یزد امـــروز؛ بنا بروظیفه ذاتی خود در بازتاب مشکلات مردم ،تصمیم بر رساندن صدای این قشر مظلوم به گوش مسئولین مرتبط گرفته است. بنابراین ابتدا به سراغ «سید محمد نماینده» رئیس کانون بازنشستگان کشوری استان یزد رفته و از وی چگونگی ماجرا را جویا شده است.


رئیس کانون بازنشستگان کشوری استان یزد که خود دل پری از کم لطفی برخی مسئولین نسبت به قشربازنشسته داشت گفت: بازنشستگان قشرکم در آمد جامعه هستند که بعضا برای اداره زندگی خود با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند 

صندوق بازنشستگی کشوری با هدف کاهش هزینه های پزشکی بازنشستگان کشوری و ارایه خدمات با کیفیت ومطلوب درمانی به این قشر فرهیخته از نهم دیماه سال91 بیمه طلایی بازنشستگان کشوری را با انعقاد قرارداد با یک شرکت بیمه گر اجرایی کرد.


در ابتدا صندوق بازنشستگی کشوری با کسر ماهانه 1درصد از حقوق بازنشستگان  و ارائه خدمات نسبتا مطلوب شرکت بیمه گر رضایت نسبی این عزیزان را فراهم کرد اما این صندوق پس از مدتی با کسرمبلغ ثابتی( بیش از 1 درصد) از حقوق بازنشستگان موجبات نارضایتی این عزیزان را فراهم آورد .


سید محمد نماینده در ادامه افزود: اما اقدام اخیر شرکت بیمه گر مبنی بر تعیین سقف تعهد پرداخت هزینه ها و پرداخت مبلغ قابل توجهی توسط فرد بازنشسته مشکلات عدیده ای را برای این عزیزان به وجود آورده  واعتراضاتی را نیز در پی داشته است.


نماینده تصریح کرد: البته شرکت مذکور مدعی است به دلیل افزایش چندین برابری تعرفه های پزشکی در راستای طرح جامع سلامت در 6ماهه دوم سال جاری و دریافت حق بیمه برطبق توافق نامه ابتدای سال قادر به پرداخت این مابه التفاوت نمی باشد. اما سوالات بازنشستگان از مسئولین امر این است:

1.آیا قشرضعیف بازنشسته که در دوران پیری و سالخوردگی در معرض ابتلا به  انواع و اقسام بیماری قرار دارد  و از طرفی با در آمد پایین و هزینه های مختلف روبروست قادربه پرداخت  مابه التفاوت هزینه های درمانی  می باشد؟ 

2. برخی بازنشستگان به دلیل عدم تمکن مالی درپرداخت هزینه های درمان خود قید درمان و معالجه را می زنند آیا پاداش خدمت این عزیزان که روزی یک  کارگر و کارمند زحمتکش بوده اند این است؟

3. آیا باید چوب این گونه افزایش تعرفه ها بر پیکر نحیف بازنشستگان فرود آید؟

4. دلایل صندوق بازنشستگی کشوری برای ادامه همکاری با این شرکت بیمه ای  چیست؟

5. چرا متن قرارداد این شرکت با صندوق بازنشستگی کشوری منتشر نمی شود؟

رئیس کانون بازنشستگان کشوری استان یزد با ابراز نگرانی ازدستورالعمل اخیراین شرکت بیمه ای، ازمسئولان صندوق بازنشستگی کشوری خواستار پاسخ گویی به اعتراضات بازنشستگان و سوالات مطرح شده آنان شد.

نماینده در پایان ابراز امیدواری کرد : دولتمردان تدبیر و امید که با شعار «بالابردن روحیه امید و نشاط در جامعه» برمسند قدرت  تکیه زده اند با توجه ویژه به امور بازنشستگان در راه کاهش دغدغه  های این عزیزان گام بردارند.

 

آخرین اخبار آخرین اخبار