پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

برزخ اصلاح‌طلبان یزد در آستانه انتخابات؛

زمزمه‌های انتقال تابش به حوزه انتخابیه یزد/بیطرف هم به دعوت اصلاح طلبان برای کاندیداتوری از حوزه یزد و اشکذر پاسخ منفی داد


حبیب الله بیطرف وزیر نیرو در دولت اصلاحات هم به دعوت اصلاح طلبان برای برای کاندیداتوری از حوزه یزد و اشکذر پاسخ منفی داد.

به گزارش یزدامـــروز به نقل از عصرسیاست؛ انتخابات اسفند در راه است و همه جریانات سیاسی در راستای برنامه از پیش تعیین شده خود قصد دارند با چینش هدفمند مهره های خود برای کاندیداتوری توفیق بیشتری در تصاحب کرسی های مجلس بدست آورند. در استان یزد نیز بسیاری از جریا ن های سیاسی از اصول‌گرا و اصلاح‌گرفته تا مستقل خود را برای کارزار رقابت های انتخاباتی آماده کرده‌اند.

اصلاح طلبان یزد در راستای آماده کردن خود برای کارزار انتخابات با 3 معضل مهم و حیاتی مواجه اند که این موضوع آن ها را تا حد ورشکستگی سیاسی رسانده است. از یکسو اصلاح طلبان یزد با توجه به برخی مواضع و سخنان مغرضانه در جریان فتنه 88 با مانعی تحت عنوان شورای نگهبان و رد صلاحیت مواجه اند که همین موضوع سبب شده است بسیاری از فتنه گران از کاندیداتوری مجلس محروم شوند.

معضل دیگر اصلاح طلبان را باید در انشقاق در این جبهه دانست که این انشقاق تا حد اعلام آمادگی عارف برای کناره گیری نیز فراتر رفته است به صورتی که اصلاح طلبان برای کاندیداتوری به اتفاق نظر نرسیده اند و بسیاری از ان ها قصد دارند خارج از لیست های فرمایشی تهیه شده وارد گود انتخابات شوند.

از سوی دیگر اصلاح طلبان یزدی در آستانه ثبت نام انتخابات مجلس با قحط الرجال مواجه شده اند به صورتی که هنوز برای حوزه انتخابیه یزد کاندیدایی را برای معرفی ندارند که همین موضوع اصلاح طلبان را در برزخ انتخاباتی قرار داده است. بسیاری از اصلاح طلبان برای معرفی کانیدای مدنظر خود با افراد متعددی به مذاکره پرداخته اند که این مذاکرات تاکنون به جایی نرسیده است که در آخرین تحولات حبیب الله بیطرف نیز دست رد به سینه اصلاح طلبان یزد زده است.

در همین راستا حبیب الله بیطرف وزیر نیرو در دولت اصلاحات درپی دست و پا زدن اصلاح طلبان یزد برای کاندیداتوری وی از حوزه یزد و اشکذر پاسخ منفی داده است.

به گزارش عصرسیاست، وی در توجیه دست رد بر سینه اصلاح طلبان یزد مسؤلیت اخیر خود در سازمان نظام مهندسی استان تهران دانسته و از عدم شرکت خود در کارزار انتخابات خبر داده است.

همین موضوع سبب شده است برزخ انتخاباتی اصلاح طلبان با بی کاندیداتوری همراه شده و آن ها را در آستانه شکست تاریخی دیگیری قرار داده است. در همین راستا برخی از اصلاح طلبان قصد دارند برای رقیب تراشی برای محمد صالح جوکار؛ تابش نماینده اردکان را از حوزه اردکان به یزد منتقل کنند تا بتواند با جوکار به رقابت بپردازد و برای حوزه اردکان کاندیدای دیگری معرفی کنند.


آخرین اخبار آخرین اخبار