پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان یزد:

زمینه ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به مناطق محروم یزد فراهم شد


مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان یزد گفت: با ایجاد ۱۰۰ تیم سیار آموزش فنی و حرفه‌ای، زمینه ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به بسیاری از مناطق محروم یزد فراهم شد.

به گزارش  یزد امــــروز، حبیب کارگر بعد از ظهر امروز در نشست ستاد هماهنگی و پشتیبانی طرح هجرت بسیج سازندگی سپاه الغدیر استان یزد با بیان اینکه توانمند‌سازی مناطق محروم نسبت به ارائه خدمات موردی و مقطعی در اولویت است، اظهار داشت: کمک به اقتصاد خانواده‌های مناطق محروم و دورافتاده از طریق آموزش مهارت‌های زندگی و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای بسیار مهم است.


مدیرکل فنی و حرفه‌ای یزد با اشاره به اجرای طرح نیاز سنجی آموزشی در استان یزد گفت: نتایج اجرای طرح نیازسنجی آموزشی می‌تواند از هرگونه موازی‌کاری، دوباره‌کاری و صرف هزینه‌های تحقیق و بررسی در پروژه‌های بسیج سازندگی جلوگیری کند.


وی طرح آموزش بازار محور با هدف آموزش تولید، بازاریابی و فروش را از دیگر اقدامات و برنامه‌های شاخص فنی و حرفه‌ای استان یزد در راستای رفع نیاز متقاضیان آموزش‌های مهارتی و رفع معضلات اشتغال در استان یزد عنوان کرد.


کارگر افزود: در حال حاضر 100 تیم سیار آموزشی مجهز، متشکل از مربیان مهارت فنی در استان یزد آماده اعزام و ارائه خدمات آموزشی فنی و حرفه‌ای به تمام استان یزد را دارند.


مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان یزد خاطرنشان کرد: به وسیله این تیم‌های سیار، نقاط محروم استان یزد هم قابلیت دریافت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را پیدا می‌کنند که همین موضوع نقش قابل توجهی در افزایش فرصت‌های شغلی در یزد دارد.


وی خاطرنشان کرد: این تیم‌ها در رشته‌های مختلف فنی و با بهره‌گیری از ابزارهای روز و همچنین دانش فنی اساتید برجسته فنی و حرفه‌ای استان فعالیت می‌کنند.

 

منبع:تسنیم


آخرین اخبار آخرین اخبار